به گزارش افکارنیوز،

جلال چراغپور کارشناس فوتبال ، درباره اینکه حضور ویلموتس در ورزشگاه‌ها باعث افزایش انگیزه بازیکنان می‌شود، بیان کرد: شاید حضور ویلموتس در ورزشگاه‌ها  انگیزه برای بازیکنان ایجاد کند، اما به همان نسبت خشونت بازیکنان هم بالا می‌رود. بازیکنان زمانی که سرمربی تیم ملی فوتبال را می‌بینند خطا‌های بیشتری می‌کنند و افزایش خشونت بین بازیکنان عکس العمل دیدن ویلموتس است.

اخبار ورزشی- ویلموتس بازی پرسپولیس و استقلال از نزدیک مشاهده کرد و در این بازی چه چیزی را دید و چه بازیکنی خوب بود. بازیکنانی همانند مهدی ترابی و وحید امیری در دربی محو شده بودند.  

 ویلموتس  از طریق تماشای فیلم باید بازیکنان تیم ملی را انتخاب کند 

کارشناس فوتبال بیان کرد: تماشای بازی‌ها از سوی ویلموتس خوب است، اما اینکه سرمربی تیم ملی بخواهد یک دیدار پرتنش که فقط ۲ تیم برای کسب نتیجه بازی می‌کنند را نگاه کند، درست نیست. به هر حال او نمی‌تواند کیفیت بازیکنان را در یک بازی ببیند و شیوه اش مناسب نیست. ویلموتس باید از طریق تماشای فیلم بازی‌ها به دنبال انتخاب بازیکنان تیم ملی باشد تا بهترین نفرات را برگزیند.  

 چراغپور کارشناس فوتبال درباره ارزیابی اش از بازی پرسپولیس برابر سپاهان اظهار کرد: این بازی سختی  برای پرسپولیس خواهد بود چرا که سپاهان از لحاظ تیمی منظم است و فقط این تیم یک اشکال بنیادی پیدا کرده است که اگر قلعه نویی این ایراد را برطرف کند به طور مسلم کار سرخپوشان پایتخت سخت خواهد بود.

علیپور به راحتی نمی تواند توپ از هم تیمی های خود بگیرد 

او ادامه داد: در تیم پرسپولیس تغذیه مهاجم اصلی به سختی انجام می‌شود و علیپور به راحتی نمی‌تواند توپ از هم تیمی‌های خود بگیرد. به هر حال در زمان برانکو مهاجمان پرسپولیس از جمله طارمی و علیپور به خوبی از سوی هافبک‌ها تغذیه می‌شدند و طارمی آن قدر توپ بدست می‌آورد که ۷، ۸ موقعیت گلزنی از دست می‌داد. االبته ممکن است که توپ‌هایی که به مهاجمان به درستی نمی‌رسد به خاطر تغییرات پرسپولیس در میانه زمین باشد.  اگر مهاجمان پرسپولیس به خوبی موقعیت برایشان ایجاد شود در آن صورت شاید نتیجه خوبی برای این تیم برابر سپاهان رقم بخورد.

سپاهان هم در خط حمله همانند پرسپولیس مشکل گلزنی دارد 

چراغپور بیان کرد: تیم سپاهان هم مشکل پرسپولیس در خط حمله دارد و کی روش استنلی مهاجم این تیم به خوبی تغذیه نمی‌شود و توپ نرسیدن به کی روش استنلی باعث شده این تیم اصفهانی در گلزنی با مشکل مواجه شود و در بازی گذشته در خانه برابر نفت مسجد سلیمان متوقف شد. به هر حال هر ۲ تیم پرسپولیس و سپاهان در تغذیه مهاجمان خود مشکل دارند و همین موضوع باعث می‌شود که نتیجه این بازی مساوی شود.  

کارشناس فوتبال درباره اینکه بازی پرسپولیس و سپاهان به ال کلاسیکو ایران معروف است، گفت: اسامی که از روی خارجی‌ها می‌گذارند مثال‌های درستی نیست. به طور مثال مسی ایرانی می‌گویند که به نظرم درست نیست، چون فقط یک مسی در فوتبال جهان وجود دارد. در فوتبال هزاران اتفاق ممکن است تاثیر بگذارد و ۲ تیم بزرگ تهرانی و شهرستانی قرار است با هم بازی کنند وال کلاسیکو ایران معنی ندارد.