به گزارش افکارنیوز،

شجاع خلیل‌زاده یکی از بازیکنانی بود که تمام تلاش خود را به خرج داد تا جلوی شکست تیمش را بگیرد، اما نشد که نشد! پرسپولیس در استادیوم آزادی بازی را با نتیجه ۲ بر صفر به یکی از رقیبان اصلی خودش سپاهان اصفهان واگذار کرد تا همه را بهت‌زده کند.

اخبار ورزشی- فکر می‌کردید بازی را به سپاهان در خانه واگذار کنید؟

به هر حال یک سر فوتبال برد است و سر دیگرش باخت.

ولی شما یک هفته پیش‌تر توانسته بودید استقلال تهران را در شهرآورد شکست دهید.

در همین بازی با سپاهان هم می‌توانستیم در نیمه اول ۳ گل به حریف بزنیم، اما نشد. من به سپاهان تبریک می‌گویم.

پس چرا این‌قدر ناراحتی؟!

ناراحتی من و بچه‌های پرسپولیس به خاطر شکل و نحوه داوری است. من برای آقای وحید کاظمی که هم‌استانی‌ام و مازندرانی است احترام خاصی قائل هستم، اما شما می‌دانید چرا تمرکز علیرضا بیرانوند به‌هم خورد؟!

خودت توضیح می‌دهی؟

قانون جدید می‌گوید وقتی توپ در زمین مسابقه به داور برخورد می‌کند باید بازی متوقف شود، اما داور بازی چنین نکرد. این بی‌توجهی باعث شد علیرضا بیرانوند عصبانی شود و بعد هم کارت بگیرد.

و دو گلی بخورد که از علیرضا بیرانوند انتظار نمی‌رفت.

به هر حال علیرضا بیرانوند هم انسان است. او یک اعتراض درست کرد که بازی پس از برخورد توپ به داور باید متوقف شود، اما کارت زرد گرفت. طبیعی است اعصابش به‌هم می‌ریزد. حرف هم بزنیم علیه داوری محروم می‌شویم.

چرا طرف امیر قلعه‌نویی رفت؟‌

نمی‌دانم ولی داشت توضیح می‌داد که توپ به داور خورده و نباید بازی ادامه پیدا می‌کرده است.

خودت هم یک لحظه لب خط با امیر قلعه‌نویی بگو و بخند کردی.

من یک سال در تراکتور شاگرد آقای قلعه‌نویی بودم. رابطه بسیار خوبی با او دارم و آن لحظه هم لب خط شوخی کردیم و خندیدیم. به هر حال همین رفاقت‌هاست که در فوتبال می‌ماند.

یک صحنه مشکوک دیگر هم این بازی داشت که صدای اعتراض پرسپولیسی‌ها را بلند کرد و آن صحنه مشکوک خطای پنالتی روی مهدی ترابی بود. نظر تو چیست؟

به نظر شما پنالتی شهرآورد پنالتی بود؟

من نباید نظر بدهم و بهتر است کارشناسان داوری نظر بدهند.

اغلب کارشناسان داوری هم معتقد بودند اصلاً و ابداً آن صحنه پنالتی نبوده است. من و داریوش شجاعیان شانه به شانه هم حرکت می‌کردیم که او زمین خورد و داور سوت زد. به نظرم پنالتی روی مهدی ترابی به مراتب پنالتی‌تر از پنالتی شهرآورد بود!

بازی را باختید، اما تماشاگران پرسپولیسی شما را تشویق کردند.

من عاشق فرهنگ بالای تماشاگران پرسپولیس هستم. شما دیدید تماشاگران پرسپولیسی بعد از باخت ایستاده ما را تشویق و شرمنده کردند. واقعاً نمی‌دانم مقابل این همه لطف، معرفت و مهربانی چه باید کرد؟

دوشنبه در تبریز با ماشین‌سازی بازی دارید. چه شناختی از تیم رسول خطیبی دارید؟

هرگز نباید تیمی را دست‌کم گرفت به ویژه اگر در جام‌حذفی باشد. همین ماشین‌سازی در لیگ برتر و در تبریز استقلال تهران را شکست داد و باید با تمرکز کامل و حواس شش‌دانگ به مصاف این تیم برویم.

پرسپولیس مدافع عنوان قهرمانی جام‌حذفی است. آیا می‌توانید باز هم این عنوان را تکرار کنید؟

بعضی‌ها می‌گویند جام‌حذفی که چیزی نیست! با ۵ بازی یک تیم قهرمان می‌شود و می‌رود آسیا در حالی که این‌طور نیست. هر بازی حذفی حکم فینال را دارد. تیم‌ها به ویژه جلوی تیم‌های بزرگ انتحاری بازی می‌کنند، چون چیزی برای از دست دادن ندارند. بنابراین جلوی ماشین‌سازی باید با تمام وجود بازی کنیم.

بازی با ماشین‌سازی به ضربات پنالتی که نمی‌کشد؟

بعید می‌دانم!