به گزارش افکارنیوز،

 حسین فرکی سرمربی تیم فوتبال پیکان در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل شهدا رزکان کرج در مرحله یک شانزدهم مسابقات جام حذفی اظهار داشت:  در جام حذفی براساس قرعه با حریفی از لیگ دسته دو بازی داریم. جام حذفی جام شگفتی‌هاست.

اخبار ورزشی- وی ادامه داد: از آنجایی که در جام حذفی همیشه شگفتی رخ می‌دهد، ممکن است ذهنیت‌های مثبت یا منفی وجود داشته باشد. هر تیمی می‌خواهد از اولین فرصتش در جام حذفی بهره ببرد. جذابیت‌های جام حذفی برای مربیان و بازیکنان بسیار مهم است چون جام شگفتی‌هاست. گاهی اوقات تیم‌های هم رده با هم بازی می‌کنند و زمانی هم تیم‌هایی از لیگ برتر با تیم های لیگ دسته دوم یا سوم روبه‌رو می‌شوند و الان هم ما مقابل این تیم دسته دومی قرار گرفته‌ایم. هیچ چیز در فوتبال قابل پیش بینی نیست. ممکن است در لیگ فرصت جبران وجود داشته باشد ولی در جام حذفی فرصت جبران نداریم. می‌خواهیم از شانسی که پیش رویمان است عبور کنیم و حریف را به هیچ عنوان دست کم نمی‌گیریم. نه در این مرحله و نه درمراحل بعد چنین کاری نمی‌کنیم. می‌خواهیم شانس خود را برای کسب سهمیه در جام حذفی امتحان کنیم و نگاه ویژه‌ای به این مسابقات داریم.

فرکی تصریح کرد: در بازی فردا از بازیکنانی که کمتر فرصت بازی داشته‌اند استفاده خواهیم کرد و به همین دلیل برای ما یک بازی متفاوت است. ما برای برد به میدان می‌رویم و می‌خواهیم از حریفان عبور کنیم و فرقی هم نمی‌کند با چه تیمی بازی داریم.

سرمربی تیم فوتبال پیکان در مورد اینکه سرمربی شهدای رزکان گفته ما باانگیزه‌تر از پیکان هستیم و می‌خواهیم پیروز شویم، گفت:  من هم جای سرمربی حریفمان بودم همین حرف را می‌زدم. همه تیم‌هایی که دوست دارند دیده شوند انگیزه زیادی دارند و این می‌تواند کار ما را سخت‌ کند. این شرایط را در سال‌های قبل با تیم‌های دیگر داشته‌ام، چه زمانی که در نفت، فولاد، سایپا یا حتی سپاهان بوده‌ام. شرایط جام حذفی را درک می‌کنم. به حریفان احترام می‌گذاریم و حق طبیعی آنهاست که با انگیزه کار کنند. شهدای رزکان کرج در لیگ دسته دوم در دو بازی اول خود به تساوی رسیده و با انگیزه و تلاش مقابل ما قرار می‌گیرد.

وی در خصوص اینکه استفاده از ذخیره‌ها ریسک بالایی مقابل یک تیم دسته دومی دارد، گفت: من نگفتم از بازیکنان ذخیره استفاده می‌کنم، بلکه گفتم از بازیکنانی که کمتر بازی کرده‌اند استفاده خواهم کرد. آن بازیکنان هم در حد نفرات اصلی ما هستند ولی در لیگ کمتر فرصت بازی داشته‌اند. نگاه ما به آنها هم مثبت است. بعد از بازی دوشنبه روز جمعه هم بازی داریم اما در لیگ فقط فرصت استفاده از 14 بازیکن در هر بازی را داریم. چه بسا همین تعداد نفراتی که در لیگ کمتر بازی کرده‌اند در آینده جزو نفرات اصلی ما باشند. من به همه بازیکنانمان اعتماد و اعتقاد دارم.

فرکی در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم مبنی بر اینکه هواداران پرسپولیس در بازی با پیکان که اولین بازی خانگی‌شان مقابل پیکان با حکم کمیته انضباطی محروم شده‌اند و نظر شما در این خصوص چیست؟  خاطرنشان کرد: من از این موضوع خبر نداشتم. این خبر را اکنون شما به من دادید، اما نمی‌دانم بگویم از این اتفاق خوشحال هستم یا نه. همیشه گفته‌ام فوتبال بدون تماشاگر جذابیت ندارد. همیشه دوست داشته‌ایم که مقابل تماشاگران بازی کنیم.

سرمربی پیکان افزود: تیم ما در شهر قدس تماشاگر زیادی ندارد و ما لذت تماشاگر را حس نمی‌کنیم اما مقابل تیم‌های بزرگ شرایط متفاوت است. همیشه اعتقاد دارم باید به گونه‌ای بازی کنیم که هم خودم، هم بازیکنانم و هم تماشاگران از فوتبال لذت ببرند. به همین دلیل نمی‌توانم بگویم از محرومیت تماشاگران پرسپولیس خوشحال هستم یا ناراحت. حضور تماشاگران در تیم ما انگیزه بیشتری ایجاد می‌کند، ولی از سوی دیگر این قرعه به نام ما خورده و رعایت قانون و مقررات در اولویت است و باید از آن تبعیت کنیم. می‌خواهیم در  بازی با پرسپولیس هم با انگیزه بازی کنیم و به دنبال 3 امتیاز هستیم.