به گزارش افکارنیوز،

وینگو بگوویچ بعد از شکست یک بر صفر مقابل نفت مسجدسلیمان در جام حذفی در نشست خبری  در مورد اینکه چند درصد مربی و چند درصد بازیکن در این شکست نقش داشتند، اظهار داشت: تشکر می کنم از هوادارانی که از تیم حمایت کردند.

اخبار ورزشی- نکته مثبت این بود که با وجود نتایج بدی که گرفتیم هواداران از تیم حمایت می کنند. می دانستیم سبک مهدی تارتار دفاعی است. تیم او در 5 بازی لیگ برتر فقط 2 گل خورده است. نیمه اول و دوم هر کدام فقط دو فرصت گلزنی داشتیم اما با یک اشتباه از دفاع چپ مان باعث شد که گل بخوریم. تمام فضاهای بازی را در آنالیز مرور کرده بودیم. اما فوتبال است و گاهی باید شانس هم همراه تیم باشد. به عنوان سرمربی چه کار می تواند بکند وقتی مهاجم فرصت گلزنی را از دست می دهد. بارها به دفاع چپ می گویم توپ را دفع کند اما پا به توپ در یک سوم دفاعی خودمان حرکت می کند و بارها فریاد زدم بزن زیر توپ اما این کار را نکرد.

وینگو بگوویچ در  مورد اینکه چرا با سیستم دفاعی بازی می کنید در حالیکه اگر تهاجمی بازی کنید بهتر نتیجه می گیرید و تیم شما روی اشتباه های فردی گل می خورد، گفت: وقتی صاحب توپ هستید باید حمله کنید ولی بدون توپ باید دفاع کنید البته اشتباه های فردی به تیم ما ضربه زده است و در فوتبال نیاز دارید که خوش شانس هم باشید. متاسفانه بازیکنان ما بهتر شده اند اما تمرکزشان تا دقیقه آخر بازی نیست و باید روی این نقیصه کار کرد و کار کرد. سال گذشته ما خوب دفاع می کردیم و گل نمی خوردیم خوب هم حمله می کردیم. تارتار تیمش در 6 بازی کم گل خورده است. ما اشتباه کردیم و گل خوردیم. اشتباه فردی که باعث شد از تراکتورسازی و صنعت نفت گل بخوریم. باید به آینده فکر کرد و از گذشته باید درس گرفت و تلاش خود را انجام داد.
بگوویچ در مورد اینکه فکر می کند با این تیم می تواند ادامه بدهد و شرایط درست شود گفت: قبلا گفته ام لیگ برتر بسیار مشکل است و ما تلاش می کنیم فوتبال زیبایی به نمایش بگذاریم اما درست می گویید مدافعان ما تمرکز صدرصدی از خودش نشان نداده اند و باید این اشکالات برطرف شود و مطمئنم این اشکالات برطرف می شود.برخی دوستان می دانند فصل گذشته چند باخت داشتیم اما برگشتیم. همه بازیکنان و کادر بازی می توانیم تیم را حفظ کنیم و در لیگ برتر بماند.
وی در مورد اینکه هواداران از این نتایج ناراضی هستند و فکر می کنند آنها چه فکر می کنند گفت: متاسفانه همه جای دنیا همین شکل است و تماشاگر حق دارد که فریاد بزند. همان چیزی که ما می خواهیم آنها هم می خواهند آنها هم مثل ما برد می خواهند. مطمئن باشید که تا زمانی که من سرمربی هستم تلاش می کنم تا به موفقیت برسیم وباید از هواداران که تیم را تا دقیقه آخر حمایت کنند تشکر کنم.

وی در مورد عملکرد مهاجم بولیویایی تیمش گفت: وقتی به عنوان بازیکن خارجی می خواهید این است که باید از روی فیلم بازیکن انتخاب کنید. فیلمی که از این بازیکن دیدیم بسیار خوب بود و می توانست خوب گل بزند و 16 گل در لیگ بولیوی زده است و به همین دلیل او را جذب کرده ام اما آن چیزی که نشان داده از عملکردش راضی نیستم. نکته اصلی این است که تمام بازیکنان خارجی برای وفق با شرایط فوتبال ایران به زمان نیاز دارند و من هم منتظر می مانم این مساله در مورد همه بازیکنان خارجی فوتبال یاران صدق می کند. ما توان مالی مثل تراکتور نداریم که بتوانیم بازیکنی مثل فورچونه را بگیرد بازیکنی که طبق شنیده هایم 13 میلیارد تومان قیمتش بوده است. وقتی بازیکن 70 و 80 هزار دلاری می خرید نباید انتظار کار خارق‌العاده از آنها داشته باشید. این مساله را در فدراسیون هم مطرح می کنم. تیم لیگ یکی ها محدودیت هایی برای جذب بازیکن دارد و فقط 8 بازیکن می توانید بخرید. روی نیمکت هم فقط 18 بازیکن باید داشته باشید این اشتباهی از فدراسیون فوتبال ایران است که مجبور می شوند به سمت بازیکن خارجی بروند که برخی از آنها بی کیفیت هم می شوند به جز باشگاه های خاص که توانایی مالی زیادی دارند و می توانند بازیکن خوب خارجی بخرند.
سرمربی گل گهر در مورد اینکه چرا از برخی نفرات اصلی استفاده نکردید: ما برنامه داشتیم 5 روز دیگر مقابل استقلال در تهران بازی داریم. تصمیم داشتیم بازیکنانی که در بازی قبل کامل بازی کردند استراخت بدهیم تا فرصت بازی به سایر نفرات برسد و پیش بینی می کردیم بازی به 120 دقیقه برسد. نزدیک بود این کار هم انجام شود من در 10 دقیقه پایانی بازی دو تعویض کردم تا آنها بتوانند در 30 دقیقه بازی در میدان حضور داشته باشند اما چه کسی می توانست این اشتباه را پیش بینی کنند.
وی در مورد اینکه آیا همه بازیکنان با نظر خود او جلب شده گفت: صادقانه می گویم ما یک فهرست اولیه داشتیم که برای هر بازیکن اپشن هایی در نظر گرفتیم که این بازیکنان به باشگاه هایی مثل تراکتور، پرسپولیس، استقلال ، فولاد سپاهان و شهر خودرو و... ما یک فهرست جایگزین داشتیم که اولویت های بعد از اول تا سوم بودند اما تمامی بازیکنان با نظر مستقیم خودم جذب شدند و فرد دیگری در آن دخیل نبودند . همه بازیکنان با تصمیم من بوده و هیچکس هیچ دخالتی نداشته است.