به گزارش افکارنیوز،

 صمد مرفاوی پیشکسوت استقلال  درباره دیدار استقلال و گل ریحان البرز که با صعود آبی‌پوشان پایتخت به یک هشتم نهایی جام حذفی همراه شد اظهار کرد: بازی خوبی بود و از لحاظ روحی و روانی می‌تواند کمک زیادی به استقلال بکند تا این پیروزی ها در لیگ هم ادامه داشته باشد و استقلال به جایگاهی که شایسته آن است برسد.

اخبار ورزشی- وی ادامه داد: البته استقلال هنوز مشکلاتش را دارد. این تیم در دفاع ضعف دارد، در حمله‌ها پرتعداد حاضر نمی‌شوند و بازیکنانی مثل تبریزی اعتماد به نفس لازم را ندارند. همین که این بازی با برد برای استقلال به اتمام رسید، جای شکر دارد و استراماچونی می تواند تیمش را برای بازی‌های بعد جمع و جور کند.

مهاجم پیشین استقلال درباره افت تبریزی و هدر دادن پنالتی توسط این بازیکن تصریح کرد: تبریزی بازیکن توانمندی بوده است که به استقلال آمده است اما در طول این مدت اعتماد به نفس او کم شده است و فشار عوامل درونی و هواداران باعث شده تا این کاهش اعتماد به نفس بیشتر باشد و تبریزی این‌گونه افت کند. تبریزی کیفیت فنی لازم را دارد و سرمایه استقلال است و باید به این سرمایه‌ها بها داد و آن‌ها را زنده کرد که حیات این بازیکنان به نفع تیم است. وظیفه هواداران روحیه دادن است نه از بین بردن آن. تبریزی می‌تواند مهاجم خوبی برای استقلال باشد  اگر کادر فنی هوای او را داشته باشد و به او فرصت دهد. پنالتی خراب کردن هم طبیعی است؛ او پنالتی را مثل بعضی‌ها چیپ نزده است که بخواهند سرزنشش کنند.

مرفاوی درباره عملکرد کلی استراماچونی با استقلال گفت: اگر بخواهیم طبق آمار بررسی کنیم، استقلال عملکرد خوبی با استرا نداشته است اما باید به او فرصت داد. بازیکنان تازه دارند هماهنگ می شوند و می‌توان آینده خوبی برای آن‌ها متصور بود.