به گزارش افکارنیوز،

اظهارات پپ گواردیولا در دفاع از برناردو سیلوا پس از متهم شدن این بازیکن پرتغالی به شوخی نژادپرستانه با هم‌تیمی‌اش بنیامین مندی ممکن است باعث مجازات او شود.
اخبار ورزشی-بعد از شوخی جنجال آفرینی که سیلوا با مندی در توئیتر انجام داد، کاربران فضای مجازی او را به نژادپرستی متهم کردند و روز گذشته (چهارشنبه) نیز کمیته انضباطی اتحادیه فوتبال انگلیس، سیلوا را به خاطر همین موضوع توبیخ کرد.
پپ گواردیولا، اما پیش از توبیخ شدن سیلوا از او دفاع و شائبه نژادپرست بودن او را به کلی رد کرد. او چندی پیش درباره شوخی سیلوا (تشبیه عکسی از کودکی مندی با یک کاراکتر کارتونی سیاه‌پوست) گفت: «این عکس به رنگ پوست مندی اشاره ندارد. سیلوا عکسی از کودکی مندی گذاشته و او را شبیه آن شخصیت کارتونی دانست که واقعاً هم شبیه بودند. این فقط یک شوخی بین دو هم‌تیمی بود، اما ظاهراً یک آدم نمی‌تواند با دوستش هم شوخی کند.»
مجازات نژادپرستی در فوتبال انگلیس در بدترین حالت که در زمین بازی رخ می‌دهد، ۶ جلسه محرومیت است، اما برای سیلوا با توجه به صورت گرفتن این اتفاق در فضای مجازی قطعاً کمتر خواهد بود. او یک هفته دیگر وقت دارد که از خودش دفاع کند. اکنون، اما این احتمال وجود دارد که پپ گواردیولا هم به خاطر دفاع از او مجازات شود.