به گزارش افکارنیوز،

شاهین بیانی قبل از شروع فصل ابراز نگرانی کرده بود که استقلال دوباره به واسطه استارت بد در ابتدای فصل، ناکام شود. پیش‌بینی‌ای که حالا کاملاً درست از آب درآمده است.

اخبار ورزشی- مصاحبه پیشکسوت استقلال را در ادامه می خوانید:

شما مردادماه از استارت ضعیف استقلال ابراز نگرانی کرده بودید!

متأسفانه دقیقاً همین طوری شده است و دلیل اصلی آن تغییرات اساسی است که در سطح بازیکنان داشته‌ایم.  جدای از برد ضعیف مقابل گل گهر ، نمونه بارز افت استقلال در جدال با پرسپولیس. نمایان بود .متأسفانه در استقلال کسی پاسخگو نیست که وقتی تیم در خط دفاع مشکل داشت، چرا اجازه دادند پژمان برود؟ سیاوش یزدانی بازیکن خوبی است، اما تجربه لازم برای جمع کردن خط دفاعی استقلال را ندارد. ما که نمی‌توانیم خودمان را گول بزنیم. واقعیت این است که شرایط استقلال خیلی سخت است. البته قطعاً مدعی می‌شویم، ولی می‌ترسم دیر شود.

اگر حجازی یا پورحیدری زنده بودند و در استقلال پست داشتند، اوضاع تیم چطور می‌شد؟

قطعاً اگر این دو عزیز بودند استقلال به این حال و روز نمی‌افتاد. شما به وضعیت استقلال بعد از فوت منصورخان نگاه کنید. از وقتی پورحیدری رفته استقلال افت کرده است. زمان او ۱۵ ماه شکست نخوردیم، ولی حالا طی ۶ بازی، دو بار باخته‌ایم.

در مورد احتمال تغییرات مدیریتی یا فنی در استقلال چه نظری دارید؟

چه تضمینی وجود دارد که فتحی را کنار بگذاریم و نفر بعدی موفق شود؟ تغییرات مدیریتی باید در آخر فصول انجام شود. در مورد آقای استراماچونی نیز با توجه به پولی که خرجش کرده‌ایم، باید حداقل تا نیم‌فصل به او مهلت بدهیم. البته استقلال در درازمدت می‌تواند با مربیان مکتب یوگسلاوی سابق نتیجه بگیرد، همان‌طور که با رایکوف و جگیج نتیجه گرفت. به نظرم یکی مثل برانکو به درد استقلال می‌خورد.

شما به تماشای فیلم آبی به رنگ آسمان رفتید. در قسمتی از آن فیلم، استقلال با کاپیتانی شما قهرمان آسیا شد. با دیدن آن صحنه‌ها چه حسی داشتید؟

یادش بخیر، چه تیمی داشتیم. با دیدن آن صحنه‌ها دلم برای همه بچه‌ها تنگ شد، به ویژه برای منصورخان. آقا ما چند ماه بعد از آن قهرمانی، باز هم می‌توانستیم آسیا را فتح کنیم، اما در فینال با داوری بودار و در نهایت طی ضربات پنالتی مغلوب الهلال شدیم. در بازی فینال عابدزاده بدترین گل زندگی‌اش را خورد. به نظرم بهتر است یک روز تمرین استقلال را تعطیل کرده و بچه‌ها را به سینما ببرند تا بازیکنان کنونی این فیلم را ببینند و بدانند پیراهن چه تیمی را بر تن کرده‌اند.