به گزارش افکارنیوز،

تمرینات پرسپولیس چند روزی تعطیل شد، اما این تعطیلی شامل حال ملی‌پوشان نمی‌شود! یکی از این ملی‌پوشان بشار رسن است که به تیم ملی عراق دعوت شده و باید تیم کشورش را همراهی کند.

اخبار ورزشی- قبل از خروج بشار رسن از ایران دقایقی با این هافبک عراقی صحبت کردیم که می‌خوانید.

چرا در مشهد به شهرخودرو باختید؟

باور کنید در مشهد بهترین بازی پرسپولیس را انجام دادیم و باید برنده از زمین خارج می‌شدیم.

بازی خوبی بود ولی در نهایت باختید؟

این شکست از سر بدشانسی ما بود. باید شهرخودرو را با اختلاف یکی، دو گل می‌بردیم، اما روی یک ضربه ایستگاهی غافلگیرشدیم. فوتبال همین است دیگر.

غیبت شجاع خلیل‌زاده چقدر در ثبت این گل تأثیرگذار بود؟

به هر حال شجاع بازیکن سرزنی است و شاید می‌توانست در آن صحنه کمک کند ولی همیشه تیم برتر برنده نمی‌شود.

یعنی شهرخودرو خوب نبود؟

نه، شهرخودرو هم تیم خوبی است که بالای جدول است. فوتبال تهاجمی بازی می‌کند ولی با احترامی که برای حریف قائلم باید بگویم پرسپولیس می‌توانست برنده این مسابقه باشد.

الان بیشتر انتقادات سمت گابریل کالدرون است. نظری نداری؟

به هر حال هر مربی یا بازیکن خارجی که به یک کشور دیگر می‌رود برای تطبیق با شرایط آن کشور نیاز به زمان دارد. من فکر می‌کنم کالدرون شناخت خوبی پیدا کرده و این را می‌توان از شکل بازی پرسپولیس فهمید.

بیشتر توضیح می‌دهی؟

گابریل کالدرون مربی سطح بالایی است. در تیم ملی آرژانتین و تیم‌های بزرگی هم بازی کرده است. ایشان فوتبال تهاجمی و روی زمین را می‌پسندد. تاکتیک‌های متنوعی هم در نظر می‌گیرد و خیلی در تمرینات انرژی می‌گذارد. من مطمئنم اگر هواداران پرسپولیس از کالدرون هم مثل برانکو حمایت کنند موفق می‌شود. این تیم نیاز به آرامش دارد.

از تیم شما بازیکنانی مثل علیرضا بیرانوند، محمد حسین کنعانی‌زادگان، محمد نادری، احمد نوراللهی و وحید امیری به تیم ملی دعوت شده‌اند. فکر می‌کنی همبازیان دیگری هم داشته باشی که شایسته دعوت به تیم ملی ایران باشند؟

به هرحال این سرمربی تیم ملی شماست که نفرات خود را انتخاب می‌کند، اما از تیم ما شجاع خلیل‌زاده و مهدی ترابی هم می‌توانستند دعوت شوند. باز هم می‌گویم باید به نظر مارک ویلموتس احترام گذاشت.

۶ بازی و ۳ باخت! با این شرایط می‌توانید به قهرمانی پرسپولیس امیدوار باشید؟

قبول دارم که ۳ باخت برای پرسپولیس زیاد است، اما هنوز فاصله‌ها در جدول زیاد نشده و ما می‌توانیم جبران مافات کنیم. البته ما در بازی‌های گذشته از جمله بازی با شهرخودرو با بدشانسی هم مواجه شدیم.