به گزارش افکار نیوز به نقل از فردا،سه روز دیگر بازی برگشت و البته حساس دربی گیلان که در بین مردم این استان به ال خزرینو مشهور شده، برگزار خواهد شد. مسابقهای که بازی رفت آن، با شکست یک- صفر ملوان در خانهاش همراه شد. این بازی اما در روزهای اخیر حاشیههای ویژهای داشته که فردا نیوز مروری بر مهمترین آنها داشته است:

مخالفت ملوانی‌ها با بازی در عضدی
شواری تامین استان گیلان قبل از شروع لیگ یازدهم تصویت کرده بود که چهار بازی حساس و خانگی داماش در طول فصل در ورزشگاه سردار جنگل که بیرون شهر رشت قرار دارد و کنترل بهتری روی آن وجود دارد، انجام شود. بازی با تیم‌های استقلال، پرسپولیس، تراکتورسازی و ملوان.

در روزهای اخیر اما مسئولان باشگاه داماش در گفت و گو با مسئولان هیئت فوتبال گیلان رایزنی‌های فراوانی را برای انتقال این بازی به ورزشگاه عضدی انجام دادند اما هیئت فوتبال در واکنش به این درخواست اعلام کرده که نظر نهایی دراین باره را شورای تامین و البته باشگاه ملوان خواهند داد. جالب اینکه داماشی‌ها پس از اتفاق، نظر ملوانی‌ها را برای انجام بازی در عضدی جویا شدند که این پاسخ را شنیدند: «طبق قراری که اول فصل گذاشته شده، با شما فقط در ورزشگاه سردار جنگل بازی خواهیم کرد.»

پاداش‌های متفاوت
قرار است داماشی‌ها که در ماه‌های اخیر مشکلات مالی فراوانی‌ را تجربه‌ کرده‌اند، به نحوی پیش از دربی حساس گیلان شارژ مالی شوند. به همین دلیل امیر عابدینی، مدیرعامل تیم رشتی امروز به این شهر خواهد رفت تا به هر کدام از بازیکنان تیمش ۲ تا ۳ میلیون تومان از قراردادشان را پرداخت کند تا آنها با روحیه بهتری آماده بازی با ملوان شوند.
در آن طرف هم مسئولان منطقه آزاد انزلی به بازیکنان ملوان قول داده‌اند که در صورت پیروزی مقابل داماش، ۱۰ درصد از قراردادهای این فصل‌شان را به آنها پرداخت خواهند کرد.

قصه جالب دروزاه داماش
ماجرای بازی کردن و نکردن محمد محمدی برای داماشی‌ها هم به یک سناریوی جالب تبدیل شده است. محمدی پس از آنکه اعلام کرد بازی و تمرین در چمن مصنوعی عضدی به بدنش آسیب می‌زند، فقط در بازی‌های خارج از خانه برای داماشی‌ها به میدان رفته است. دروازه‌بان فصل گذشته استقلال پس از آنکه در بازی چند روز قبل مقابل فولاد خوزستان در اهواز برای داماش بازی کرد، ۴۰۰ کیلومتر دورتر از همبازیانش و در تهران، تمریناتش را به صورت انفرادی پیگیری کرد و در بازی حساس شنبه هم چون داماش میزبان است، برای تمیش بازی نخواهد کرد! به این ترتیب در این بازی میلاد فراهانی یک بار دیگر درون دروازه داماش خواهد ایستاد و بهنام لایقی‌فر، دروازه‌بان ۱۹ ساله داماشی‌ها هم روی نیمکت خواهد نشست. محمدی دیگر حتی حاضر نیست که در بازی‌های خانگی روی نیمکت داماش هم بنشیند!بازگشت معنادار عسگری
چند روز قبل بود که خبر رسید جهانگیر عسگری، یکی از دو بازیکن مورد غضب مهدی تارتار با اجازه سرمربی داماش به تمرینات این تیم برگشته اما همچنان خبری از میلاد زنیدپور نخواهد بود. شاید جالب باشد که بدانید مهم‌ترین دلیل این اتفاق، جوی بود که هواداران داماش در رشت برای بازگشت عسگری در آستانه دربی گیلان ایجاد کرده بودند. عسگری زننده تک گل سه امتیازی داماش در بازی رفت بود و هواداران تیم رشتی به همین دلیل از مسئولان تیم‌شان خواستند اگر امکان بازگشت زنیدپور را فراهم نمی‌کنند، لااقل عسگری را در آستانه دربی به تیم برگردانند که در نهایت این اتفاق هم افتاد.

اسکورت هواداران ملوان تا استادیوم!
فرهاد پورغلامی، سرمربی ملوان روز سهشنبه جلسهای با فرمانده نیروی انتظامی انزلی برگزار کرد که در آن قرار شد ۲۵ دستگاه اتوبوس که هواداران ملوان را به ورزشگاه سردار جنگل خواهند برد، توسط نیروی انتظامی انیزلی تا رشت اسکورت شوند و پس از پایان بازی هم در مسیر بازگشت به انزلی کنار هواداران ملوان باشند. سرمربی ملوانان با این اقدام تلاش کرد از بروز هرگونه درگیری میان هواداران داماش و ملوان خارج از ورزشگاه جلوگیری کند.