به گزارش افکارنیوز،

سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان در ابتدای  نشست ستاد عالی بازی‌های المپیک و پارالمپیک با تبریک پیروزی پرگل تیم ملی فوتبال ایران مقابل کامبوج گفت: اگرچه کامبوج حریف سختی نبود، اما پیروزی با چهارده گل بسیار ارزشمند بود و از چند جهت کام ملت قهرمان ایران در این روز شیرین شد.

اخبار ورزشیوزیر ورزش و جوانان ادامه داد: اراده کلی دولت و نظام جمهور اسلامی ایران از ابتدای پیروزی انقلاب بر این بود که بانوان در همه عرصه‌ها حقوق برابر با مردان داشته باشند و انصافا در تمام عرصه‌های اجرایی، علمی، فرهنگی، هنری و ورزشی هرجا فرصت برابر به زنان داده شد گوی سبقت را از مردان ربودند. در ورزش هم از نظر سالن‌های اختصاصی و سایر امکانات امروز بانوان شرایط خوبی دارند و در هر دو بعد ورزش همگانی و قهرمانی خوش درخشیدند.

او افزود: در فوتبال بانوان ما هم تیم ملی خوب و هم لیگ‌های با کیفیتی داریم. در فوتسال هم که با وجود محدودیت‌ها و شرایط سخت قهرمان آسیا هستیم.

 سلطانی فر سپس با اشاره به اراده دولت برای حضور بانوان در ورزشگاه‌ها از سه سال قبل گفت: اقای دکتر روحانی رئیس جمهور دو سال قبل در نامه‌ای صراحتا از من و وزیر کشور خواست شرایط حضور زنان در استادیوم‌های فوتبال به سرعت فراهم شود و خوشبختانه در چند نوبت مثل بازی با بولیوی و فینال باشگاه‌های آسیا این اتفاق افتاد و حتی در دو مسابقه ایران در جام جهانی هم خانواده‌ها از طریق LED بدون هیچ مشکلی بازی‌ها را در استادیوم آزادی تماشا کردند. در روز مسابقه با کامبوج این اتفاق گسترده‌تر بود و بانوان بدون هیچ مشکلی از طریق سایت بلیت تهیه کردند.

او تاکید کرد: همه رسانه‌های داخلی و خارجی این روز تاریخی را تحسین کردند و حتی مخالفان نظام هم نتوانستند هیچ ایرادی بگیرند. جا دارد از تلاش و اراده دولت، همکاری شورای امنیت ملی، وزارت کشور، نیروی انتظامی که در کنار وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون فوتبال این اتفاق بزرگ را رقم زدند تشکر کنیم.

وزیر ورزش و جوانان در پایان گفت: از این اتفاق مهم ملی یک ملت اعتماد به نفس گرفت و احساس افتخار و غرور داشت. در آینده هم با رعایت شرایط فرهنگی شاهد حضور بانوان در استادیوم‌های ورزشی محل دیدار تیم ملی ایران خواهیم بود.

امیدوارم با یک عزم عمومی و حمایت ویژه فوتبال ایران بعد از ۴۴ سال المپیکی شود

سلطانی فر در خصوص تیم فوتبال المپیک گفت: این تیم به لحاظ بازیکن بسیار خوب و غنی و باعث امیدواری کارشناسان فوتبال شد.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: خوشبختانه ارتباط و همکاری بسیار خوبی بین این وزارتخانه، کمیته ملی المپیک و فدراسیون فوتبال وجود دارد و امیدواریم این حمایت‌ها و تلاش‌ها بعد از ۴۴ سال فوتبال ما را به المپیک برساند تا بتوانیم به انتظارات بجای مردم در این خصوص پاسخ دهیم.

سلطانی فر سپس خطاب به تاج تاکید کرد: ما قطعا حمایت ویژه می‌کنیم و شما هم با قدرت پیش بروید و اگر نتایج خوبی در فوتبال بدست آمده ماحصل همین تلاش و تعامل است.