به گزارش افکارنیوز،

مسعود اقبالی کارشناس فوتبال کشور در خصوص این بازی اظهار داشت: علیرغم این که ۱۴ گل به کامبوج زدیم، اما ضعف‌هایی در تیم دیده می‌شود که باید در اسرع وقت برطرف شود.

اخبار ورزشی- وی افزود: در این بازی اصول حمله و دفاع به خوبی رعایت نشد و اگر تیمی قدرتمند‌تر از کامبوج مقابل ما بازی می‌کرد قطعا با این شیوه و سبک و سیاق به مشکل بر می‌خوردیم. نباید به خاطر این پیروزی پر گل ضعف‌ها نادیده گرفته شود و برای بازی‌های بعد هم در باد این پیروزی بخوابیم.

مدرس رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا تاکید کرد: اگر این نقاط ضعف از بین نرود،احتمال این که مقابل بحرین و عراق به مشکل و بن بست تاکتیکی بخوریم هست. به خصوص برابر عراق که با فوتبال خاصی که دارد همیشه تیم‌های ایرانی را دچار مشکل کرده است.

اقبالی با اشاره به عدم حفظ توپ بین بازیکنان گفت: در این بازی که تیم مقابل خیلی ضعف داشت، باز هم بازیکنان ما در حفظ توپ مستمر موفق نبودند و تعداد پاس‌های متوالی و سالم آن‌ها زیاد نبود. این یکی از مشکلاتی است که می‌تواند باعث نگرانی برای روز‌های آتی باشد.

مربی پیشین چند تیم لیگ برتری با اشاره به صحنه برخورد پورعلی گنجی با دروازه‌بان کامبوج گفت: این یکی از مشکلاتی است که تیم ملی با آن مواجه است. متاسفانه خشونت در فوتبال ایران ذاتی است و بین بازیکنان ما نهادینه شده است و ممکن است در بازی‌های حساس‌تر با تیم‌های نزدیک تر، این خشونت باعث متضرر شدن تیم ملی و فوتبال ما شود.