به گزارش افکار نیوز به نقل از ورزش 3؛دیوید برنستاین، رییس اتحادیه فوتنبال انگلیس، بازوبند کاپیتانی تیم ملی را به دلیل توهین نژادپرستانه تری به آنتون فردیناند، از وی گرفت که با با مخالفت شدید کاپلو رو به رو شد و در نهایت فابیو از سمت خود استعفا کرد.

سرمربی سابق تیم ملی انگلیس از سمت خود کناره گرفت و اعلام کرد که به دلیل وجود برخی قوانین در فوتبال، مجبور به اخذ این تصمیم شده است.
جان تری که به دلیل مصدومیت بازی دوستانه انگلیس با هلند را از دست داد، از فرصت استفاده و نظر خود را درباره سرمربی پیشین خود بیان کرد.

تری با وجود اینکه می داند حرف های او به مذاق مسئولان اتحادیه فوتبال خوش نخواهد آمد، گفت: کاملا واضح است که فابیو از من حمایت کرد و این از رابطه خوبی که بین من و او وجود دارد، ناشی می شود. رابطه ای که ما خودمان آن را ساختیم و به خوبی ادامه یافت.

کاپیتان تیم چلسی افزود: کاپلو می داند به خاطر او بود که در زمین فوتبال ایستادم و او هم در خارج از زمین پشت من ایستاد. به همین دلیل برای او احترام خاصی قائل هستم. به او مثل یک مرد احترام می گذارم. به خاطر کاری که برای من کرد، به او احترام می گذارم. تنها چیزی که می توانم بگویم این است که این احترام دو طرفه است.

استوارت پیرس، سرمربی تیم جوانان زیر ۲۱ سال انگلیس، در حال حاضر جانشین موقت فابیو کاپلو است.
گفته می شود این سرمربی آزاد است جان تری را در یورو ۲۰۱۲ به تیم ملی دعوت کند اما نباید از او به عنوان کاپیتان استفاده کند.