کیانوش رستمی ملی‌پوش دسته ۹۶ کیلوگرم وزنه‌برداری ایران این روز‌ها در کشور سوئیس به سر می‌برد و روز شنبه به همراه سهراب مرادی دیگر ملی پوش ایرانی این دسته، در رقابت‌های گزینشی المپیک در شهر تراملان این کشور روی تخته می‌رود. در این باره دارنده مدال طلای المپیک ریو، با سایت weightliftinghouse گفت‌و‌گویی انجام داده است که در زیر مشروح آن را می‌خوانید.

اوت شدن در تایلند برای من خیلی بد بود

اخبار ورزشی - کیانوش رستمی اظهار کرد: نمی‌دانم امتیاز این مسابقات به امتیازات من برای حضور در المپیک توکیو اضافه می‌کند یا خیر. برای من خیلی بد بود که در مسابقات قهرمانی جهان که در تایلند برگزار می‌شد، در مهار وزنه ۱۸۰ کیلوگرم اوت شوم. خیلی بد شانس بودم، چون وقتی روی صحنه رفتم در همان حرکت اول متوقفم کردند و بدنم سرد شد حالا به این مسابقات آمدم چرا که آخرین دوره از مسابقات گزینشی بازه ۶ ماهه دوم محسوب می‌شود.

اگر در توکیو حضور نداشته باشم، ممکن است وزنه‌برداری را کنار بگذارم

ملی‌پوش وزنه‌برداری ایران ادامه داد: باید در این مسابقه شرکت کنم و شاید بعد‌ها فدراسیون جهانی امتیازات من را  برای المپیک توکیو قبول کند. یک دسته بالا‌تر آمدم و به دسته ۹۶ کیلوگرم رسیدم. می‌خواهم به المپیک بروم و همه زندگی‌ام وزنه‌برداری است. اگر به  توکیو برسم، سومین المپیکی خواهد بود که می‌توانم مدال بگیرم  و این برای من خیلی خوب است. سعی می‌کنم در المپیک ۲۰۲۰ حاضر باشم، اما اگر در توکیو حضور نداشته باشم، ممکن است وزنه‌برداری را کنار بگذارم. حضور نداشتن در المپیک من را ناراحت می‌کند و حالا از رسانه‌ها، فدراسیون جهانی و همه می‌خواهم  به من کمک کنند تا به المپیک برسم.

در تایلند آماده بودم اما اتفاق بدی برایم رخ داد

دارنده مدال طلای دسته ۸۵ کیلوگرم المپیک ۲۰۱۶ ریو درباره رقابت‌های جهانی وزنه‌بردرای تایلند که با اوت شدنش در این بازی‌ها همراه شد، تصریح کرد:  اول می‌خواستم وزنه ۱۸۰ کیلوگرم را در حرکت یک‌ضرب بزنم. سپس به ۱۷۹ کیلوگرم کاهش دادم، اما به من گفتند نمی‌توانم این وزنه را بزنم.   من ۵ دقیقه روی تخته بودم و این اتفاق بدی برای هر کسی خواهد بود.  در تایلند آماده بودم و می‌خواستم در حرکت یک‌ضرب وزنه ۱۹۵ کیلویی را بزنم.

چرا یک وزنه‌بردار پاک را ناامید می‌کنند؟ لطفا به من کمک کنید!

او درباره این موضوع که گفته می‌شود در بازی‌های گزینشی سوئیس امتیازی به منظور کسب سهمیه المپیک برایش لحاظ نمی‌شود خاطرنشان کرد: لطفا به من فرصت بدهید چرا که می‌توانم به المپیک بروم. اسم من به موقع برای مسابقات سوئیس ارسال نشد. ۲۰ روز است که  خوب نخوابیدم. در تمام عمرم، دوپینگ نکردم و پاک هستم. چرا یک وزنه‌بردار پاک را ناامید می‌کنند؟ لطفا فقط به من کمک کنید. اگر  امتیاز المپیک به من داده شود، همه دنیا را سورپرایز خواهم کرد.