به گزارش افکارنیوز،

باشگاه استقلال طبق درخواست آندره‌آ استراماچونی پیش از فصل برای تقویت خط حمله خود سراغ گزینه‌های مختلفی رفت و در نهایت موفق به جذب شیخ دیاباته مهاجم مالی شد. بازیکنی که وقتی به سوابق او نگاه می‌کنیم، در تیم مطرح بوردو فرانسه بازی کرده است.

اخبار ورزشی- پس از جدایی ایسما گونکالوس، گادوین منشا، اللهیار صیادمنش و ... هواداران استقلال امیدوار بودند کسی به استقلال بیاید که گره‌ای از مشکلات باز کرده و بتواند در خط حمله موثر باشد، اما دیاباته طی حضورش در استقلال پس از ۴ هفته بازی کردن مصدوم شد و یک ماه و نیم دور از میادین بود.

این بازیکن طی ۴ دیدار ابتدای فصل موفق به گلزنی نشد و در دو دیدار اخیر هم که برای استقلال به عنوان بازیکن تعویضی وارد زمین شده، نتوانسته در امر گلزنی موفق باشد.

استقلال در نبود این بازیکن ۳۱ ساله و قدبلند کارش را پیش برده و بازیکنان جوانی، چون مهدی قائدی و سجاد آقایی تا اینجای کار ۶ گل در لیگ برتر و جام حذفی به ثمر رسانده‌اند. نکته‌ای دردناک ماجرا این است که استقلالی‌ها طی چند فصل اخیر بازیکنان بی‌کیفیت زیادی مثل الحاجی گرو، نومایر و ... را با هزینه‌های زیاد جذب کرده‌اند که هیچ کارایی نداشته‌اند.

قصد نداریم عملکرد فنی دیاباته را زیر سؤال ببریم، اما بازیکنی که ۴۵۰ هزار دلار قرارداد خالص با استقلال دارد، چه کارایی برای این تیم داشته است؟ ۴۵۰ هزار دلار چیزی نزدیک به ۵ میلیارد تومان برای استقلال هزینه در برخواهد داشت.

صرف اینکه هوادار دوست دارد بازیکن خارجی به استقلال بیاید، نمی‌تواند دلیلی برای جذب بازیکنانی باشد که عمر فوتبالی خود را سپری کرده یا کیفیت پایینی دارند. شاید دیاباته در ادامه کار بتواند به استقلال کمک کند، اما عملکرد او در دیدار‌های گذشته نشان داده که این تیم بدون مهاجم خود هم موفق بوده و طی ۵ دیدار گذشته به پیروزی رسیده است.