به گزارش افکارنیوز،

طبق ادعای سایت شبکه تلویزیونی «الجزیره» در پی شدت گرفتن ناآرامی‌ها در شهرهای مختلف عراق، برگزاری برخی رویدادهای ورزشی در این کشور به حال تعلیق در آمده است و حتی نگرانی‌های از احتمال تغییر محل بازی تیم ملی فوتبال عراق مقابل تیم‌های ایران و بحرین در مرحله دوم انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر وجود دارد.

اخبار ورزشی- طبق برنامه از پیش تعیین شده دو تیم عراق و ایران قرار است در تاریخ ۲۳ آبان ماه در ورزشگاه بصره به مصاف هم بروند، اما رسانه‌های عراقی خبر داده‌اند فدراسیون‌های فوتبال ایران و بحرین خواسته‌اند تا بازی‌شان مقابل عراق از بصره به شهری دیگر منتقل شود.

«الجزیره» گزارش داد، در صورتی که فدراسیون فوتبال عراق از جانب فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) و کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) نامه‌ای رسمی در این زمینه دریافت کند، مجبور است این دو بازی را در ورزشگاه فرانسو حریری واقع در اربیل عراق برگزار کند.

حیدر محمود، مربی تیم ملی فوتبال عراق هم خبر داد که بازی با تیم‌های ایران و بحرین ممکن است در خارج از بصره برگزار شود و محل برگزاری این دو بازی ممکن است اربیل یا خارج از عراق باشد.

سردبیر گروه ورزشی روزنامه «الدستور» عراق اما معتقد است که اوضاع در شهر بصره در حال آرام شدن است و بازی ایران در این شهر برگزار خواهد شد.

فیفا و AFC اخیراً پس از سال‌ها ناآرامی و جنگ در کشور عراق، به فدراسیون فوتبال عراق اجازه میزبانی از بازی‌های ملی را در سه شهر این کشور صادر کرده بود.