به گزارش افکارنیوز،

جلال چراغپور کارشناس فوتبال درباره تعداد تساوی‌های زیاد و تعداد گل‌های پایین  در لیگ برتر امسال اظهار داشت: عوامل متعددی وجود دارد که این عوامل تاثیرشان را بر روی بازی‌های لیگ برتر می‌گذارند. در تعداد تساوی‌های زیاد در لیگ برترعوامل کیفی و کمی تاثیرگذار هستند. عوامل کمی قابل استناد است چرا که قابل شمارش هستند، اما در مورد عوامل کیفی نمی‌شود این کار را کرد.

اخبار ورزشی- او ادامه داد: شاید از نظر من نقش داوری در مساوی شدن بازی‌ها پررنگ بوده باشد  و در این هفته داوران گل‌های درست را قبول نکردند و پنالتی‌های نادرست گرفتند، اما  این موضوع جزء عوامل کیفی است و نمی‌شود به درستی به آن استناد کرد که داوری در مساوی‌ها نقش دارند.

اوج فشار بدنی و آسیب ها بر تساوی ها تاثیرگذاشتند 

چراغپور بیان کرد:  اوج فشار بدنی و آسیب‌ها هم جزء عوامل کیفی است که بر تساوی‌ها تاثیرگذاشتند. اوج فشار نیم فصل در هفته‌های اخیر دیدیم و همین موضوع باعث شده است که آمار آسیب دیدگی‌ها بالا برود. عامل دیگر که باعث می‌شود که بازی‌ها مساوی شود این است زمانی که تیمی همانند سپاهان ۹ بازی انجام می‌دهد شاید تا هفته سوم تاکنیک‌ها و روش بازی اش ناشناخته باشد، اما بعد از آن آنالیز‌ها نحوه بازی این تیم را بررسی می‌کنند و می‌دانند که این تیم اصفهانی چطور بازی می‌کند و متوجه می‌شوند که باید چه بازیکنی را تحت فشار قرار بدهند تا سپاهان نتواند بازی همیشگی خود را ارائه بدهد.

کارشناس فوتبال گفت: شناخت کامل تیم‌ها از همدیگر باعث شده است که  تعداد گل‌ها در لیگ برتر پایین بیاید. به طور مثال آنالیز‌های فوتبال می‌دانند هافبک‌ها کجا پاس می‌دهند و همه تاکنیک‌ها و تکنیک‌های حریفان تعریف شده است. تیم‌ها دارای استراتژی روشن و واضح می‌شوند و این موضوع بر روی نتایج و تعداد گل‌ها تاثیر می‌گذارد.

 آنالیزها از نحوه بازی تیم ها شناخت پیدا کردند 

چراغپور تصریح کرد: سانت فوروارد‌ها در فوتبال ما کم هستند و همین باعث می‌شود که به مجرد اینکه تیم‌ها شناخت خوبی از آن‌ها پیدا می‌کنند تغذیه مهاجمان هم کم می‌شود. علیپور در زمانی که طارمی در کنارش بازی می‌کرد ۶ پاس دریافت می‌کرد، اما اکنون تعداد پاس‌های کمتری دریافت می‌کند. هافبک ها‌ی تیم‌ها در اثر آنالیزی که شدند تیم‌ها شناخت کامل از آن‌ها پیدا کردند. اگر تیمی آنالیز نشود این عناصر نمی‌تواند تاثیر بگذارد، اما ۹ هفته از لیگ برتر گذشته است و آنالیز‌ها از نحوه بازی تیم‌ها شناخت پیدا کردند. زمانی که در آنالیز بازی سئوالاتی همانند دانش فوتبال، سواد فوتبالی و تاکنیک تیم‌ها مطرح می‌شود و در هر ۲ تیم این عوامل وجود دارد در آن صورت همه چیز خنثی می‌شود.