به گزارش افکارنیوز،

 حامد لک فوتبال حرفه‌ای خود را با صبا آغاز کرد، سپس برای گذراندن خدمت سربازی به تراکتورسازی رفت و بعدها هم پیراهن فولاد، سایپا و ماشین‌سازی را پوشید. او در این مدت یکی دو بار هم به اردوی تیم ملی دعوت شد اما حضور او جز بازی مقابل توگو در دیداری تدارکاتی حاصل دیگری نداشت.

اخبار ورزشی- خیلی‌ها معتقدند لک به خاطر حواشی فراوان نتوانسته پیشرفت کند و به دروازه‌بان ثابت تیم ملی تبدیل شود. شاید با ادامه درخشش او، ویلموتس متقاعد شود این دروازه‌بان را به تیم ملی نیز دعوت کند.

سالی که نکوست از بهارش پیداست

لک در نخستین بازی لیگ نوزدهم برابر استقلال دروازه خود را بسته نگه داشت تا نقش موثری در پیروزی ماشین‌سازی ایفا کند و در دیدار با مقابل سپاهان در ورزشگاه نقش جهان هم عمل‌کرد خوبی از خود نشان داد. سپاهان بعد از 3 گلی که در خانه شاهین شهرداری زده بود، به دنبال یک پیروزی پُر گل دیگر برابر ماشین‌سازی بود، اما آنها به غیر از یک ضربه سر علی قربانی که روی غفلت خط دفاعی حریف خود زدند، حتی با ضربه پنالتی نیز نتوانستند دروازه حامد لک را باز کنند.

گربه‌سیاه علیپور

لک مقابل شهرخودرو آماده و مدعی هم درخشید و در جام حذفی برابر پرسپولیس نیز بازی موثری به نمایش گذاشت. در آن بازی علیپور پنالتی را به گوشه دروازه زد ولی لک با شیرجه‌ای تماشایی توانست پنالتی را مهار کند. حامد در لیگ برتر هم توانست پنالتی چیپ علیپور را مهار کند تا هم توانایی خود در مهار ضربات پنالتی را نشان دهد و هم به گربه سیاه علیپور تبدیل شود.