به گزارش افکارنیوز،

جمشید تقی زاده معاون امور حقوقی، مجلس وهماهنگی امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان در سیزدهمین جلسه کارشناسی و تصمیم گیری واگذاری ۲ باشگاه استقلال و پرسپولیس که پیش از ظهر امروز با حضور وزیر ورزش و جوانان برگزار شد گفت: با توجه به سیاست‌های دولت  و تاکیداتی که وزیر ورزش و جوانان در راستای واگذاری این ۲ شرکت مهم و بزرگ دارند این جلسه امروز با حضور مدیران عامل، اعضای هیئت مدیره و سایر مسئولان از سازمان خصوصی سازی و سازمان بورس برگزار شد.

اخبار ورزشی-او افزود: در جلسات گذشته تصمیمات خوبی گرفته شده بود و کار به جایی رسید که لازم شد این ۲ شرکت نهاد مالی و کارگزاران خود را مشخص کنند. خوشبختانه در ۲ جلسه گذشته این ۲ موضوع مهم صورت گرفت و ۲ کارگزار و نهاد مالی مشخص شدند که هم پرسپولیس و هم استقلال امروز با حضور همان کارگزاران در این نشست شرکت کردند.

معاون امور حقوقی وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: خوشبختانه با توجه به تاکیداتی که مطرح است تصمیم گرفته شد بر اساس زمان‌بندی که به کارگزاران و مدیران عامل دادیم دوستان روی آن سی پی امی که تعریف کردیم کار کنند تا جلسات اختصاصی در خود باشگاه‌ها در آینده با حضور بنده برگزا شود. قدم بعدی اصلاح ساختار مالی است که کارگزاران ۲ شرکت باید برنامه مدونی را ظرف زمانی مناسب که با هماهنگی هیئت مدیره و مدیرعامل انجام خواهد شد به ما ارائه کنند که این جلسه بر مبنای این انجام شد.

تقی زاده تاکید کرد: با توجه به مصوبه مجمع عمومی ۲ شرکت برای روند فرآیند و نحوه افزایش سرمایه ۲ شرکت که از سوی کارگزاران مطرح شده بود قرار شد در جلسه آتی راه حل‌های اجرایی را اعلام کنند که این هم یکی از آن مباحثی بود که بایستی این ۲ شرکت انجام می‌دادند. پیگیری‌های لازم در بحث حقوقی هم با تعامل بین واحد‌های حقوقی ۲ شرکت و واحد حقوقی وزارت ورزش و جوانان به منظور مستندسازی و تثبیت مالکیت ورزشگاه‌های مرغوب‌کار و درفشی‌فر برای دو باشگاه انجام خواهد شد.

او با اشاره به تاکید وزیر ورزش و جوانان در خصوص این موضوع ادامه داد: سلطانی فر تاکید کردند این موضوع حتما از طریق اداره کل ورزش و جوانان استان تهران به طور جدی پیگیری شود. همچنین قرار شد تعیین تکلیف بند‌های مشروطی که در گزارش حسابرسی کاملا مشخص شده بود با هماهنگی مدیران عامل و ریاست هیئت مدیره‌های هر ۲ شرکت سریعا حل شود.

تقی زاده در پایان گفت: اراده و تاکید بر این است که اگر این ۲ شرکت امروز واگذار شوند بهتر از فرداست و  چون این نگاه از سوی وزارت ورزش و جوانان بالاخص  وزیر وجود دارد احساس می‌کنم که انشالله خبر‌های خوشی را تا آخر سال خواهیم داشت.