به گزارش افکارنیوز،

فراز فاطمی درخصوص وضعیت این تیم،اظهار داشت: اردوهای خیلی خوبی را در این 10 ماه پشت سر گذاشتیم. از دو روز دیگر بازی‌های ما آغاز خواهد شد و وضعیت بچه‌ها خوب است. وضعیت اسکان و اردویی ما خوب است و بچه‌ها هم از نظر روحی روانی شرایط خوبی دارند. امیدواریم که این تورنمنت را خیلی خوب آغاز کنیم و به عنوان تیم اول از این گروه صعود کنیم. 

اخبار ورزشی- وی در پاسخ به این سوال که آیا از تیم ملی جوانان به اندازه کافی حمایت شده است یا نه، تصریح کرد: خوشبختانه با توجه به شرایط سخت اقتصادی کشور ما سه تورنمنت خوب رفتیم و در کافا هم قهرمان شدیم. بچه‌ها خیلی با روحیه بالا هستند و امیدوار هستیم که نتایج خوبی بگیریم. از همه هواداران فوتبال می‌خواهم که از بچه‌های تیم ما که آینده‌سازان فوتبال کشور هستند حمایت کنند چرا که این مساله برای آنها قوت قلب خواهد شد. 

مدیر تیم ملی جوانان کشورمان درباره اینکه این مسابقات زیر نظر مربیان بزرگ و استعدادیاب‌ها قرار خواهد گرفت یا نه، تصریح کرد: فوتبال دنیا رو به جوان‌گرایی می‌رود و استعدادیاب‌ها بازیکنان جوان را زیر نظر می‌گیرند. مطمئنا مربیان ایرانی و حتی مربیان بین‌المللی این بازی‌ها را زیر نظر خواهند گرفت تا بتوانند استعدادهای خوبی را کشف کرده و از آنها استفاده کنند. 

فاطمی درمورد اینکه احتمال کشف ستاره‌هایی مثل الهیار صیادمنش در این مسابقات وجود دارد یا نه افزود: بچه‌های خوب و توانمندی در تیم ما هستند و همه آنها توانمندی‌های زیادی دارند اما اینکه بتوانند در یک تورنمنت علمکرد خوبی از خود نشان دهند بستگی به خود بازیکنان دارد. مربیان سعی کردند که بازیکنان را در بهترین شرایط آماده کنند. قطعا بچه‌های تیم ما توانمند هستند و در پایان مسابقات چندین نفر به فوتبال کشور معرفی خواهند شد. 

مدیر تیم ملی جوانان درباره عدم همکاری برخی از مربیان برای حضور بازیکنان در این اردو مثل اتفاقی که برای آهنی پیش آمده اظهار داشت: من با آقای تارتار صحبت کردم و او از دوستان خوب من است اما شما سوال خوبی را مطرح کردید. با شناختی که از او دارم فکر می‌کنم شیطنت‌هایی در این میان شده بود چون آقای تارتار به من گفت که اصلا از این مساله خبر نداشتم و حتی برای من باعث خوشحالی است که بازیکنم به تیم ملی دعوت شود. به نظر می‌رسد شیطنت‌هایی بوجود آمده بود چون تارتار اصلا مقصر نبود و این موضوع اشتباها به گوش اهالی رسانه رسید. به نظر من اشتباه از خود بازیکن بود که باید شرایط را درک می‌کرد. ما حتی به کمیته انضباطی هم اعلام کردیم که مقصر این موضوع آقای تارتار نبود بلکه خود بازیکن مقصر بوده است. 

فاطمی درباره وضعیت اللهیار صیادمنش هم تصریح کرد: در این باره باید بگویم که نامه‌نگاری‌هایی صورت گرفت تا صیادمنش به ما اضافه شود اما تیم او یک روز قبل از بازی ما مسابقه مهمی دارد و به همین خاطر باشگاهش اجازه نداد که به ما ملحق شود اما این مساله هم طبیعی است و هیچ کم‌کاری در این خصوص صورت نگرفته است. درباره سیار باشگاه‌ها باید بگویم که همه آنها همکاری کردند و از آنها بابت همکاری‌های صورت گرفته تشکر و قدردانی می‌کنم.