اخبار ورزشی- ماجرای پرداخت نکردن دستمزد خارجی های فوتبال ایران سر دراز دارد، از ماجرای جنجالی برانکو به عنوان یکی از موفق ترین مربیان تاریخ پرسپولیس بگیرید که نتوانست دستمزد خود را بگیرد و از سرخپوشان به فیفا شکایت کرد تا بازیکنانی که یک بازی هم برای تیمهای لیگ برتری انجام ندادند و برای دستمزدشان شکایت کردند.

به گزارش افکارنیوز، اما در تیم ملی ایران ماجرا فرق می کند در طول سالهایی که کی روش سرمربی تیم ملی فوتبال ایران بود نه تنها وی تمام دستمزد خود را گرفت که تا ریال آخر پاداش هایش را از فدراسیون فوتبال دریافت کرد و پس از آن ویلموتس سرمربی تیم ملی شد.

از ابتدای کار این سرمربی بلژیکی خبرهایی از گوشه و کناره می رسید که ویلموتس هنوز دستمزدی از ایران دریافت نکرده تا اینکه امروز یک سایت بلژیکی مدعی شد که یلموتس که پس از حدود ۶ ماه فعالیت در ایران تاکنون موفق به دریافت مطالباتش نشده است از فدراسیون فوتبال درخواست کرده قراردادش فسخ شود.

این درحالی است که لورن اسپینوزی، مربی دروازه بان‌های فرانسوی‌ای که در اردو‌های ابتدایی تیم ملی زیرنظر ویلموتس دروازه بان‌های ملی پوش ایران را تمرین می‌داد به دلیل مشکلات مالی در آخرین اردوی این تیم که برای بازی با کامبوج و بحرین برگزار شد شرکت نکرد و طبق ادعای این سایت بلژیکی سایر دستیاران سرمربی ۵۰ ساله تیم ملی یعنی مانو فررا همددر این مسیر قرار گرفته اند.

پس از این خبر مسئولان فدراسیون فوتبال واکنش نشان دادند و عبدالکاظم طالقانی عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال درباره ادعای این رسانه بلژیکی گفت: هیچ یک از ادعاهای این سایت صحت ندارد و ما هم نمی خواهیم‌ به آن جواب بدهیم‌. موضوع قطعی این است که ویلموتس تاکنون آنچه باید طبق قرارداد دریافت می کرده از فدراسیون فوتبال ایران پول گرفته است.

وی درباره میزان اینکه فدراسیون فوتبال چه زمانی به ویلموتس پول داده و چه زمانی این پول پرداخت شده گفت: همانگونه که گفتم آنچه باید تاکنون پرداخت می شد به ویلموتس داده ایم اما ابراهیم شکوری، سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال از جزئیات پرداخت بیشتر اطلاع دارد.

عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال درباره اینکه با این تفاسیر چرا ویلموتس در فاصله ۹ روز مانده تا دیدار تیم ملی فوتبال ایران با عراق به کشورمان نیامده است، بیان کرد: او به زودی برای برگزاری اردوی آماده سازی تیم ملی به ایران می آید و با توجه به اینکه از فدراسیون فوتبال پول گرفته به هیچ وجه نمی تواند قراردادش را فسخ کند چراکه در این صورت خودش ضرر می کند‌‌. تاکنون ۲ قسط قرارداد ویلموتس را پرداخت کرده ایم و دلیلی ندارد او چنین کاری انجام بدهد.

همچنین گفته می شود که  با تلاش های صورت گرفته در فدراسیون و رایزنی های گسترده مهدی تاج در روزهای اخیر این فدراسیون موفق شده سومین قسط قرارداد ویلموتس را هم به صورت پیش تهیه کند و در حسابی که قرار است پول را به وی منتقل کند قرار داده است.

بدین ترتیب با انتقال این پول،ویلموتس تا پایان دی ماه از فدراسیون مطالبه ای نخواهد داشت.

باید منتظر ماند و دید ویلموتس قبل از بازی با عراق در این خصوص اظهار نظر رسمی انجام می دهد یا خیر.