به گزارش افکارنیوز،

بهروز عطایی درمورد انتقادهایی که از عملکرد تیم ملی والیبال ایران در مسابقات جهانی می‌شود، اظهار داشت: به استناد حرف سعید معروف می‌گویم که ما بی در و پیکر بودیم وسیستم، خودش را به خوبی هدایت نکرد. برنامه‌های بلند مدت نداشتیم و در کوتاه مدت هم اتفاقات زیادی رخ داد. در رشته‌هایی مثل والیبال انعکاس اتفاقات داخلی موجب می‌شود تا حیثیت بین‌المللی ما خدشه‌دار شود.

اخبار ورزشی- وی ادامه داد: قرارداد من برای ادامه فعالیت در تیم ملی جوانان هنوز مشخص نشده است. 15 ماه است که دچار روزمرگی هستیم. بارها از داوری تشکر کردم و بازهم تشکر می‌کنم، اما مدت زمان حضور او مشخص بود. داوری نمی‌توانست تصمیمات کلان بگیرد.

سرمربی تیم ملی والیبال جوانان ایران خاطرنشان کرد: بدون شک غیبت رئیس، در سیاست‌گذاری‌های سرمربی تیم ملی هم تاثیرگذار بود. در این مدت هم به کولاکوویچ اطلاعات درستی داده نشد. داورزنی خودش برای من تعریف کرد که در مسابقات انتخابی المپیک دوره گذشته لوزانو از شرایط شهرام محمودی رضایت نداشت و می‌خواست او را خط بزند، اما داورزنی شخصاً ورود کرد و شهرام را در تیم ملی نگه داشت. داورزنی نظرش را تحمیل نکرد، بلکه تلاش کرد نظر لوزانو را تغییر دهد و در نهایت سرمربی تیم ملی را متقاعد کرد.

عطایی افزود: اگر فدراسیون رئیس داشت نقدهایی که این روزها مطرح می‌شود شرایط دیگری داشت. شاید اگر فدراسیون رئیس داشت ایران با تیم دومش به مسابقات جهانی می‌رفتیم، چراکه واقعاً فرقی نمی‌کرد که والیبال ایران هشتم شود یا دهم؛ مگر ما در جام‌جهانی نتیجه گرفتیم که آقایان نگران هستند؟

وی گفت: من به عنوان سرمربی تیم ملی جوانان تابع تصمیمات فدراسیون هستم. سرمربی تیم ملی بزرگسالان هم به استخدام فدراسیون در آمده است. چه اشکالی داشت ما با مربی ایرانی به جام‌جهانی می‌رفتیم؟ چرا مربیان ما به دنیا معرفی نمی‌شوند؟ جوابش واضح است، چون می‌گویند اگر مربیان ایرانی‌ خوب هستند، باید ابتدا سرمربی تیم ملی کشور خود شوند.

سرمربی تیم ملی والیبال جوانان ایران با بیان اینکه در حال حاضر فدراسیون ما رئیس، هیأت رئیسه و دبیر و... ندارد، عنوان کرد: در ورزش نیاز به برنامه داریم؛ آن هم برنامه‌ای که قابلیت اجرا داشته باشد. اگر سهل‌انگاری کنیم والیبال ما جایگاه خود را از دست می‌دهد. ما می‌توانیم سال‌ها در جمع برترین‌ تیم‌های جهان باشیم، اما باید این شرایط را مدیریت کنیم. ما می‌توانیم به تولید مربی و بازیکن بیشتر فکر کنیم. این موضوع به سیاست‌های فدراسیون ارتباط مستقیم دارد.

عطایی اظهار داشت: من سرمربی تیم ملی والیبال جوانان هستم؛ میزبانی مسابقات جوانان آسیا برای ایران گرفته شد، اما آقایان هیچ مشورتی با ما نکردند. اگر قرار بود میزبان شویم باید میزبانی مسابقات جهانی را می‌گرفتیم. چه کسی در دوران سرپرستی این تصمیم را گرفته است؟ نگاه داورزنی این بود که ایران باید میزبان مسابقات جهانی باشد. ما می‌توانیم میزبان بزرگترین تورنمنت‌های جهان باشیم، اما نمی‌دانم آقایان چه اصراری دارند که میزبانی مسابقات آسیایی را بگیرند.

وی با بیان اینکه هیچ رویدادی در  دنیا معتبرتر از المپیک نیست، خاطرنشان کرد: کمتر از 3 ماه دیگر باید در مسابقات انتخابی حضور پیدا کنیم. تمام هزینه‌های این روزهای ما برای رسیدن به المپیک بود و اگر به المپیک نرسیم یک فاجعه در ورزش ایران رخ خواهد داد، چون ما بهترین تیم آسیایی هستیم. تمام مسئولان و ارگان‌ها باید ورود کنند تا انتخابات زودتر برگزار شود.

سرمربی تیم والیبال کاله گفت: ما یک بیمار اورژانسی داریم که باید به اتاق عمل برود و این اتاق هم همان انتخابات است تا در اولین فرصت آرامش به این رشته بازگردد. اگر به المپیک نرویم هیچکس مسئولیت این ناکامی را برعهده نخواهد گرفت. نرفتن به المپیک تبعات بسیار زیادی برای والیبال ایران خواهد داشت.

عطایی عنوان کرد: اگر سرپرست‌ها فقط 3 ماه در راس کار باشند و انتخابات را برگزار کنند هیچگاه دچار حاشیه نمی‌شویم. زمانی که سلطانی‌فر وارد وزارت ورزش شد اعلام کرد که دوران سرپرستی باید تمام شود و او مدت 3 ماهه را هم زیاد می‌دانست. اگر انتخابات فدراسیون همین امروز هم برگزار شود دیر است.