به گزارش افکارنیوز،

در ادامه دیدارهای مرحله دوم انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و جام ملت های ۲۰۲۳ آسیا دقایقی پیش تیم های عراق و بحرین که در گروه C این رقابت ها با ایران، هنگ کنگ و کامبوج هم گروه هستند در ورزشگاه بین المللی امان اردن به تساوی صفر بر صفر رضایت دادند تا به ترتیب با ۱۱ و ۹ امتیاز بالاتر از ایران ۶ امتیازی در رتبه های اول و دوم گروه قرار بگیرند.

اخبار ورزشی- این بهترین نتیجه ممکن برای شاگردان مارک ویلموتس در تیم ملی کشورمان بود. با توجه به شانس بالای سه تیم مدعی گروه برای پیروزی مقابل هنگ کنگ و کامبوج در دور برگشت، بازی امروز شاگردان سرتکو کاتانچ و هلیو سوسا می توانست در تعیین صدرنشین گروه بسیار تعیین کننده باشد.

اگر امروز عراق با هر نتیجه ای مقابل بحرین به پیروزی می رسید، فاصله اش با ایران به ۷ امتیاز می رسید و با درنظر گرفتن احتمال بردش برابر هنگ کنگ و کامبوج دیگر ملی پوشان کشورمان امیدی برای صدرنشینی در پایان رقابت های این مرحله نداشتند.

از طرفی برتری بحرین برابر عراق سبب ۱۱ امتیازی شدن این تیم و ۱۰ امتیازی ماندن عراق می شد و در آن وضعیت تیم ملی ایران با کسب چهار پیروزی در بازی های آتی اش با یک امتیاز بیشتر نسبت به بحرین در نهایت صدرنشین می شد.

حال با ثبت این تساوی شاگردان ویلموتس اختیار عمل را به دست گرفته و می توانند با بردن عراق، بحرین، هنگ کنگ در ورزشگاه آزادی و پیروزی مقابل کامبوج در ورزشگاه ملی پنوم پن صرف نظر از نتایجی که در سایر بازی های گروه رقم می خورد خود را به صدرجدول رسانده و راهی مرحله نهایی انتخابی جام جهانی شوند.