به گزارش افکارنیوز،
با توجه به اینکه فاتح دو دیدار رفت و برگشت به سومین قهرمانی خود در تاریخ این تورنمنت می‌رسد و همچنین شانس حضور در مسابقات جام جهانی باشگاه‌ها را پیدا می‌کند، دو تیم از انگیزه‌های بالایی برای پیروزی در این مسابقه برخوردار هستند.
کابوس تکرار دو سال پیش برای الهلال
اخبار ورزشی-این دیدار به‌نوعی تکرار فینال دو سال گذشته لیگ قهرمانان است که در آن تیم ژاپنی به برتری رسید و الهلالی‌ها می‌خواهند علاوه بر گرفتن انتقام دو فصل پیش با قهرمانی تبدیل به پرافتخارترین تیم تورنمنت شوند و مقابل چشمان هواداران ژاپنی جام را بالا ببرند. ژاپنی‌ها در دیدار رفت با یک گل مقابل الهلال شکست خوردند با این حال در دیدار برگشت از هواداران خود بهره خواهند برد و امیدوارند با هواداران پرشور خود تیم عربستانی را زمین‌گیر کنند. الهلال دو سال پیش با نتیجه دو بر یک شکست خورد و حالا بسیار مراقب خواهد بود تا این اتفاق یک بار دیگر نیفتد.
شرایط دو تیم
اوراوا این روز‌ها شرایط خوبی ندارد و در ۴ مسابقه اخیرش به پیروزی نرسیده و در آخرین بازی خود در لیگ ژاپن به کاوازاکی باخت. در طرف مقابل الهلال در سه بازی اخیرش شکست نخورده و در جام پادشاهی نیز به پیروزی چشمگیری رسیده است. الهلال یکی از بهترین خطوط حمله این فصل لیگ قهرمانان را داشته و تا به حال ۲۴ گل وارد دروازه رقبا کرده است. ضمن اینکه آن‌ها در هر سه بازی برگشت مراحل حذفی شکست نخورده‌اند و امیدوارند این روند ادامه داشته باشد. در حالی که عوامل مختلف حکم به قهرمانی تیم عربستانی می‌دهد، ژاپنی‌ها به روحیه جنگنده تیم‌شان باور دارند و اگر شینزو کوروکی بازیکن کهنه‌کار آن‌ها در نوک پیکان حمله روی فرم باشد، اوراوا توانایی شکست دادن هر تیمی را دارد.
در مورد بازی چه می‌گویند؟
محمد الشلهوب، هافبک الهلال می‌گوید: «هنوز هیچ‌چیز مشخص نشده. تنها دیدار رفت تمام شده و باید در این دیدار نیز نمایش خوبی داشته باشیم. مدت زمان زیادی است که در تلاش برای رسیدن به این جام هستیم، اما تا به حال موفق نشده‌ایم. در دیدار برگشت نیاز به اندکی شانس هم داریم. قطعاً بازی برگشت آسان نخواهد بود.»
تومواکی ماکینو، مدافع اوراوا نیز می‌گوید: «از بازی مرحله رفت درس گرفتیم و قطعاً در این مسابقه بهتر خواهیم بود. نمی‌توانم بگویم در دیدار برگشت با چه شگردی بازی می‌کنیم، اما نکاتی که کمک زیادی به ما خواهد کرد را پیدا کرده‌ایم و امیدواریم در این دیدار خانگی پیروز شویم.»