به گزارش افکارنیوز،

فینال برگشت لیگ قهرمانان آسیا ی ۲۰۱۹ امشب به وقت ژاپن در ورزشگاه سایتاما برگزار شد، دیداری که الهلال با برتری ۲ بر صفر و در مجموع با پیروزی ۳ بر صفر قهرمان شد.

اخبار ورزشی- در حالی که اوراوا ردز نیاز به جبران تک گل‌خورده داشت، الهلال بهتر بازی کرد و فرصت‌های خطرناک‌تری ایجاد کرد. این برتری الهلال نیمه دوم و در دقیقه ۷۴ منجر به گل شد. پاس جووینکو و ضربه نهایی الدوساری آبی‌ها را پیش انداخت. باز هم در دقایق باقی‌مانده الهلال کنترل بازی را در دست داشت و دقیقه آخر هم با پاس کاریو و ضربه نهایی گومیس گل دوم را زدند. الهلال در پایان این بازی را ۲ بر صفر برد و راحت قهرمانی‌اش در لیگ قهرمانان آسیا را جشن گرفت. گومیس هم با ۱۱ گل آقای‌گل فصل ۲۰۱۹ لیگ قهرمانان آسیا شد.

الهلال برای سومین مرتبه پس از سال‌های ۱۹۹۱ و ۲۰۰۰ به قهرمانی لیگ قهرمانان رسید و با توجه به ۴ نایب‌قهرمانی بالاتر از پوهانگ که فقط ۳ قهرمانی دارد، پرافتخارترین تیم لیگ قهرمانان آسیا شد. اوراوا ردز هم پیش از این ۲ مرتبه به فینال رسیده بود و با پیروزی در هر ۲ فینال قهرمان شده بود. آخرین قهرمانی این تیم سال ۲۰۱۷ با برتری برابر الهلال به ثبت رسید که تیم عربستانی علاوه بر قهرمانی انتقام آن شکست را هم گرفت.