به گزارش افکارنیوز،

پس از شکست تیم ملی فوتبال ایران مقابل تیم عراق در مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ چین، شایعات زیادی در خصوص جدایی مارک ویلموتس از تیم ملی ایران مطرح شد. با  گذشت چند روز از این ماجرا، نام برانکو ایوانکوویچ هم به عنوان اصلی‌ترین گزینه جانشینی ویلموتس در تیم ملی به میان آمد. موضوعی که از طرف فدراسیون فوتبال نه تایید شد و نه تکذیب.

اخبار ورزشی- در این خصوص قرار است به زودی جلسه‌ای بین مهدی تاج و مارک ویلموتس برگزار شود. رئیس فدراسیون فوتبال قصد دارد در این جلسه در مورد ادامه همکاری یا فسخ قرارداد ویلموتس با این مربی مذاکره کند.

بیشتر بخوانید:

پیام فدراسیون فوتبال به ویلموتس بی جواب ماند!

شرط اصلی فدراسیون برای ادامه همکاری با ویلموتس، افزایش زمان حضور مرد بلژیکی در ایران برای تماشای بازی‌های لیگ برتر است. در صورتی که ویلموتس شرط را بپذیرد می‌تواند به کارش ادامه دهد، اما اگر این موضوع را نپذیرد، بدون شک قراردادش فسخ می‌شود.

فدراسیون تا اینجا به تعهدات خود عمل کرده و حتی پول سرمربی بلژیکی تیم ملی تا چند ماه آینده را هم به او پرداخت کرده است و اینکه گفته می‌شود به خاطر مشکلات مالی این مربی از ایران می رود واقعیت ندارد.

البته ویلموتس چون عملکرد ناموفقی با تیم ملی داشته خیلی هم بی‌میل به فسخ قراردادش نیست. خصوصا این که شنیده می‌شود او پیشنهاداتی هم برای کار در کشور‌های دیگر دریافت کرده است. از طرفی فدراسیون فوتبال هم بدش نمی‌آید با ویلموتس قطع همکاری کند تا یک مربی ارزان‌تر را به جای این مربی گرانقیمت به خدمت بگیرد تا شانس صعود به جام جهانی از دست نرود.

با این شرایط باید منتظر ماند و دید در جلسه بین تاج و ویلموتس چه اتفاقاتی رخ می‌دهد. آیا ویلموتس با پذیرفتن شرط فدراسیون به کار خود ادامه می‌دهد یا اینکه تصمیم به جدایی می‌گیرد و برانکو یا یک مربی دیگر هدایت تیم ملی ایران را قبول می‌کند؟