به گزارش افکارنیوز،

تیم پرسپولیس در مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی در ورزشگاه آزادی میزبان صنعت نفت آبادان خواهد بود. با توجه به شرایط دیدار‌های اخیر پرسپولیس و شکست خانگی مقابل نفت مسجد سلیمان، اوضاع برای گابریل کالدرون بر وفق مراد نیست و صندلی او هنوز نرسیده به نیم فصل، لرزان شده است.

اخبار ورزشیاین موضوع یکی از سوژه‌های سوالخبرنگاران در نشست خبری از کالدرون بود، اما سرمربی آرژانتینی کاملا خونسرد با آن روبرو شد و گفت که به این مسائل فکر نمی‌کند و اولتیماتوم چیزی نیست که او را نگران کند.

اما دیگر موضوعی که در نشست خبری مطرح شد، بحث تکراری جونیور براندائو بود. البته صحبت‌هایی که درباره جونیور شد، به موضوع کلی تری تحت عنوان «بازیکن خارجی» رسید و کالدرون این بار گفت که تیمش بازیکن خارجی ندارد. در این رابطه او اشاره‌ای به رئال مادرید کرد و مشکلاتی که بعد از رفتن گلزن خارجی اش یعنی کریس رونالدو داشته.

طبعا بعد از این صحبت ها، به کالدرون یادآوری شد که بشار و براندائو بازیکنان خارجی پرسپولیس هستند، اما او گفت که بشار به دلایلی مثل مصدومیت یا مشکل پاسپورت، در اختیار پرسپولیس نبوده و جونیور هم انتخاب نهم این مربی بوده است؛ جمله‌ای که برای چندمین بار در ماه‌های اخیر تکرار شد.

بشار رسن جدیدترین بازیکنی بود که کالدرون درباره اش صحبت کرد. سرمربی پرسپولیس تاکید می‌کند که بازیکن خارجی ندارد و احتمالا برای آینده چندان حساب ویژه‌ای هم روی این بازیکن عراقی نمی‌کند.

کالدرون ضمن اینکه بار دیگر بر بی کیفیت و ارزان بودن براندائو تاکید کرد، انتقادات را به سمت آمار کلی گلزنی تیمش هم برد. بالا رفتن تعداد شوت‌های پرسپولیس، نشانه پیشرفت سرخپوشان از نگاه کالدرون بوده، اما اینکه توپ‌های پرسپولیس به گل تبدیل نمی‌شود، مشکلی است که سرمربی آرژانتینی به خود مربوط نمی‌داند و آن را به کیفیت و دقت بازیکنان ربط می‌دهد.

براندائو جونیور بار دیگر مثل چندین مصاحبه قبل، از سوی کالدرون به عنوان مهاجمی ارزان و بی کیفیت نام برده شد.

پرسپولیس در خط حمله علی علیپور را دارد که یکی از بهترین‌های لیگ در طی دو فصل اخیر بوده است. هرچند علیپور در ماه‌های اخیر افت عملکرد داشته، اما قطعا مهم‌ترین عاملی که می‌تواند یک بازیکن را از روند نزولی به سمت پیشرفت برگرداند، سرمربی تیم است. سیامک نعمتی هم که هافبک گلزن پرسپولیسی‌ها در یکی دو سال اخیر محسوب می‌شده، از طرف کالدرون خیلی فرصت بازی پیدا نمی‌کند. اینکه سرمربی به عملکرد بازیکنان خود به راحتی انتقاد کند و مشکلات را به آن‌ها مرتبط کند، چندان مرسوم و البته درست نیست. اما کالدرون پس از بار‌ها صحبت علیه جونیور ، حالا به راحتی درباره روند کلی گلزنی تیمش هم انتقاد می‌کند و تنها در انتهای صحبت هایش به یک جمله کلیشه‌ای «مسئولیت شکست‌ها با من است» اکتفا می‌کند.

علی علیپور که یکی از بازیکنان خوب دو فصل اخیر لیگ بوده، در روز‌های افت نسبی خود باید پذیرای مصاحبه‌های منفی کالدرون هم باشد. سرمربی پرسپولیس امروز گفت کاری کرده تیمش موقعیت زیاد بسازد، اما هدر رفتن توپ ها، تقصیر او نیست و مسئولیت آن بر عهده بازیکنان است.

باید دید گابریل کالدرون با گفتن این جمله که تیمش بازیکن خارجی و گلزن ندارد و هیچ تیمی در دنیا بدون این دو آپشن قهرمان نمی‌شود، پرسپولیس را به سمت چه سرنوشتی حرکت می‌دهد. قبلا اظهارنظر‌های تند او درباره بازیکنان، کمک خاصی به روحیه پرسپولیسی‌ها نکرده و تلنگری به آن‌ها نزده است. بلکه احتمال ولو پایین بازگشت آن‌ها به اوج را، به صفر رسانده است. بازیکن جدیدی که امروز نامش در صحبت‌های کالدرون مطرح شده، بشار رسن بوده که باید منتظر ارتباطش در هفته‌های آینده با کالدرون باشیم. البته صحبت‌های سرمربی آرژانتینی درباره در دسترس نبودن بشار بیراه نبوده، اما در چنین موقعیتی که رسن نمایش‌های فوق العاده‌ای در تیم ملی داشته و اتفاقا پرسپولیس دوران کم فروغی را سپری می‌کند، نگه داشتن بازیکن باکیفیتی مثل او برای سرخ‌ها می‌تواند امر واجبی باشد. آن هم در حالی که صحبت‌هایی درباره جدایی احتمالی بشار شنیده می‌شود و ممکن است جذب بازیکن خارجی دیگری به جای او در دستور کار مدیران و سرمربی پرسپولیس باشد.