به گزارش افکارنیوز،

محمود یاوری در خصوص اتفاقات اخیر رخ داده پیرامون تیم ملی فوتبال ایران و شایعات جدایی مارک ویلموتس ، اظهار داشت: فکر می‌کنم از مدیر بودن مارک ویلموتس دریبل خوردیم. او خودش را خیلی خوب نشان داد. این مربی ابتدا صحبت‎هایی مبنی تشکیل کانون مربیان و استفاده از نظرات پیشکسوتان و این مسائل را مطرح کرد و حرف از برنامه دراز مدت می‎زد، اما در عمل شاهد موارد دیگری بودیم.

اخبار ورزشی- وی ادامه داد: وقتی ویلموتس می‌گوید تا پول من را ندهید، به ایران نمی‎آیم، واقعیت داستان کاملا مشخص می‎شود. هیچ مربیِ غیر حرفه‌ای و آماتوری هم این کار را نمی‌کند. هیچ کسی نمی‌گوید تا پول من را ندهید به تمرینات نمی‎آیم. به نظرم با دیدگاهی که او دارد فوتبال ما به سر منزل مقصود نمی‎رسد.

پیشکسوت فوتبال ایران گفت: استراماچونی، سرمربی استقلال با وجود تمامی اتهامات و انتقادات، ایستاد، تحمل کرد و کارش را ادامه داد. حالا او توانایی خود را نشان داده و استقلال با او در حال حاضر موفق است. متاسفانه ویلموتس اصلا به ایران نیامد و تنها سه روز مانده به بازی عراق در تمرینات حاضر شد. آن هم در دیداری مهم و حیثیتی برای ایران. اصلا متوجه نمی‎شوم مربی پروازی به چه معنایی است. واقعا یعنی چه که یک مربی پروازی است؟ البته شاید او می‌دانست که مقابل عراق بازنده است و کاری نمی‌تواند انجام بدهد که چنین رفتاری را انجام داد.

یاوری گفت: این را تمام مربیان دنیا می‎دانند که ۲۴ ساعت مانده به بازی هیچ مربی‌ای نمی‌تواند کار‌های روانی روی تیم داشته باشد. مگر اینکه با بازیکنان هم خون و هم خاک باشد. ویلموتس نتوانست خودش را به فوتبال ایران نشان بدهد. قبل از بازی با بحرین و عراق، فوتبال ایران فراتر از آسیا بود، اما الان با این مربی شرایط برای تیم ملی کشورمان اینگونه نیست.

پیشکسوت فوتبال ایران با اشاره به اینکه ویلموتس بهانه می‎آورد، تصریح کرد: مربی که بهانه می‎آورد، مربی خوبی نیست. ما (مربیان ایرانی) عادت داریم هرگونه مشکلی را تحمل کنیم، ولی آن‌ها (مربیان خارجی) از کاه، کوه می‌سازند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به نیتی که ویلموتس داشت، اگر پول او را هم به موقع پرداخت می‎کردند، بازهم موفق نبود. مربی‎ که چنین رفتاری دارد، ارزش وقت را نمی‌داند. ویلموتس بعد از بازی و باخت مقابل عراق واکنش خاصی نشان نداد و فقط کافی است همین یک مورد را با مربیان دیگر مقایسه کنید. به نظرم ما در حال خرج کردن پول زیادی هستیم و هرچه زودتر باید برای تیم ملی فکری اساسی کرد.