به گزارش افکارنیوز،

سعید لطفی در ارتباط با عملکرد  استقلال  اظهار داشت: اصلا مهم نیست این فصل استقلال قهرمان شود یا نه، به نظرم باشگاه باید به هر قیمتی که شده آندره‌آ استراماچونی را نگه دارد تا او چندین فصل در استقلال بماند چون تیم با او رو به پیشرفت است. سرمربی ایتالیایی با وجود اینکه این فصل به استقلال آمده و تیم تغییرات زیادی کرده و بازیکنان هماهنگ نبودند، نتایج خوبی گرفته است.

اخبار ورزشی- وی در ادامه در خصوص وضعیت آبی‌پوشان پایتخت در فصل جاری تصریح کرد: استقلال مهره‌های زیادی را از دست داد و با آسیب‌دیدگی پی‌درپی بازیکنان هم دست و پنجه نرم می‌کرد و سرمربی تیم کار بزرگی انجام داده است. استقلال با استراماچونی می‌تواند قهرمان آسیا هم شود به شرطی که او را برای بلندمدت نگه دارند.

پیشکسوت باشگاه استقلال پیرامون شرایط آبی‌پوشان تهران در لیگ نوزدهم خاطرنشان کرد: این حرف را برای این چند بازی که استقلال خوب نتیجه گرفته نمی‌گویم، در همان مقطعی هم که تیم نتیجه نمی‌گرفت من گفتم باید به سرمربی ایتالیایی فرصت داد. من سر تمرین استقلال رفته‌ام و از نزدیک تمرینات استراماچونی را دیه‌ام، او کار خود را به‌خوبی بلد است.

لطفی در مورد عملکرد آندره‌آ استراماچونی سرمربی آبی‌پوشان پایتخت افزود: او سرمربی بزرگی است و فقط امیدوارم باشگاه برای چندین فصل حفظش کند. متاسفانه برخی افراد اگر خودشان سمت داشته باشند می‌گویند همه چیز باشگاه خوب است اما زمانی که بیرون هستند و سمتی ندارند، معتقدند در باشگاه هیچ‌کس کارش را بد نیست.

وی درباره انتقاداتی که از آبی‌پوشان تهران می‌شد اظهار داشت: نمی‌شود که فقط ایراد گرفت، اگر ایراد می‌گیرید راه‌کار آن را هم بگویید. اگر این افراد دل‌سوز استقلال هستند باید برخی مواقع از منافع خودشان برای باشگاه بگذرند. برخی افراد شعار همراهی با باشگاه و هوادارن و مردم را می‌دهند اما در عمل فقط به فکر منافع خودشان هستند.

پیشکسوت باشگاه استقلال در پایان در ارتباط با منتقدان سرمربی ایتالیایی آبی‌ها گفت: بعضی مسئولین و مدیران سابق و پیشکسوتان استقلال در مورد استراماچونی زود قضاوت کردند و خیلی زود شروع به نقد او کردند اما حالا ببینید تیم با همین مربی چه وضعیت خوبی دارد. از همان ابتدای فصل گفتم باید به استراماچونی زمان داد، واقعا حیف است اگر استقلال این مربی را از دست بدهد.