به گزارش افکارنیوز،

 پس از پایان مسابقات تیر وکمان قهرمانی آسیا از صبح امروز پنجشنبه رقابت های انتخابی المپیک در تایلند آغاز  شد و طی آن کمانداران ریکرو ایران به مصاف حریفان خود رفتند. 

اخبار ورزشی - در این مرحله از رقابت ها و در بخش بانوان زهرا نعمتی در مرحله یک شانزدهم نهایی مسابقات با نتیجه ٦ بر صفر مقابل نماینده سریلانکا به پیروزی رسید. وی در یک هشتم نهایی مقابل نماینده هند با نتیجه ٦ بر ٤ شکست خورد و حذف شد. شیوا شجاع مهر با نتیجه ٧ بر یک مقابل نماینده قزاقستان شکست خورد و حذف شد. نیلوفر علیپور هم با نتیجه ٦ بر ٢ مقابل نماینده بوتان شکست خورد و حذف شد.

در بخش مردان اما میلاد وزیری با نتیجه ٦ بر ٢ مقابل نماینده عربستان به پیروزی رسید. وی در یک هشتم نهایی با نتیجه ٦ بر ٢ مقابل نماینده هنگ کنگ صاحب برتری شد. وزیری در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه ٦ بر ٢ مقابل نماینده تایلند به پیروزی رسید و به نیمه نهایی راه یافت.

در همین بخش رضا شبانی مقابل نماینده هنگ کنگ با نتیجه ٦ بر ٥ شکست خورد و حذف شد.

امین پیرعلی هم در مرحله یک شانزدهم نهایی با نتیجه ٦ بر ٢ مقابل نماینده فیلیپین به برتری رسید. وی در مرحله یک هشتم نهایی مقابل نماینده تاجیکستان با نتیجه ٦ بر ٤ صاحب برد شد. پیرعلی در مرحله یک چهارم نهایی مقابل نماینده ازبکستان با نتیجه ٦ بر ٤ به پیروزی رسید و به نیمه نهایی راه یافت.

با توجه به حضور دو کماندار ایرانی در مرحله نیمه نهایی مسابقات انتخابی المپیک، دو سهمیه ایران برای المپیک ٢٠٢٠ قطعی است.