فدراسیون جهانی فوتبال رنکینگ جدید خود که مربوط به ماه نوامبر است را منتشر کرد.

اخبار ورزشی - بر اساس رده بندی جدید، فوتبال ایران با ۶ پله سقوط و مجموع ۱۴۸۹ امتیاز از جایگاه ۲۷ به ۳۳ تنزل پیدا کرده است. این در حالی است که رنکینگ ماه گذشته فیفا هم با سقوط ۴ پله ای فوتبال ایران همراه بود.

تیم ملی فوتبال ایران در ماه نوامبر در مرحله انتخابی جام جهانی 2022 قطر و انتخابی جام ملت های ۲۰۲۳ آسیا برابر عراق شکست خورد و کارش برای صعود به مرحله نهایی کمی پیچیده شد. در این ماه یک «فیفادی» دیگر هم وجود داشت که فدراسیون فوتبال ایران نتوانست برای تیم ملی حریفی پیدا کند تا ایران از این فیفادی هم سودی نبرد. همین دو مسئله در کنار نتایج سایر کشورها در بازی های تدارکاتی و رسمی ماه نوامبر سقوط اینچنینی فوتبال ایران را موجب شده است.

فوتبال ایران در حالی با سقوط متوالی در رنکینگ فدراسیون جهانی مواجه شده که بعد از ۸ سال صدرنشینی متوالی در میان تیم های آسیایی، این جایگاه را هم از دست داد.

بر اساس  رنکینگ جدید منتشر شده از سوی فیفا ، فوتبال ژاپن که ماه گذشته با صعود سه پله ای صاحب رده ۲۸ شد، این جایگاه را حفظ کرده است و بدین ترتیب ژاپن بهترین تیم آسیایی در رنکینگ فیفا به حساب می آید. این تیم با مجموع ۱۵۰۰ امتیاز این جایگاه را در اختیار دارد.

طبق رده بندی جدید منتشر شده از سوی فیفا، بلژیک همچنان صدرنشین است. رده بندی ۱۰ تیم برتر فوتبال جهان در ماه نوامبر به این شرح است:

۱- بلژیک (۱۷۶۵ امتیاز - بدون تغییر جایگاه)

۲- فرانسه (۱۷۳۳ امتیاز - بدون تغییر جایگاه)

۳- برزیل (۱۷۱۲ امتیاز - بدون تغییر جایگاه)

۴- انگلستان (۱۶۶۱ امتیاز - بدون تغییر جایگاه)

۵- اروگوئه (۱۶۴۵ امتیاز - بدون تغییر جایگاه)

۶- کرواسی (۱۶۴۲ امتیاز - یک پله صعود)

۷- پرتغال (۱۶۳۹ امتیاز - یک پله سقوط)

۸- اسپانیا (۱۶۳۶ امتیاز - بدون تغییر جایگاه)

۹- آرژانتین (۱۶۲۳ امتیاز - بدون تغییر جایگاه)

۱۰- کلمبیا (۱۶۲۲ - بدون تغییر جایگاه)