به گزارش افکارنیوز،

ناصر رسولی مدیر تیم‌های ملی و سخنگوی  فدراسیون تیراندازی اظهار داشت: در اولین مسابقات قهرمانی آسیا که برگزار شد ملی پوشان کشورمان موفق به کسب ۲ سهمیه در بخش تپانچه و ۴ سهمیه در بخش تفنگ شدند.

اخبار ورزشیاو افزود: با توجه به مسابقات جهانی که پیش رو داریم ورزشکارانی که سهمیه المپیک دریافت کردند به این مسابقات دعوت خواهند شد. مسابقات جام جهانی از ۲۵ اسفند ماه در کشور هندوستان شروع می‌شود و همچنین در ۲۸ فروردین ۱۳۹۹ تا ۷ اردیبهشت در ژاپن، از ۱۳ خرداد تا ۲۰ خرداد در آلمان و از ۲ تیرماه تا ۱۳ تیر سال آینده در آذربایجان برگزار می‌شود.

مدیر تیم‌های ملی و سخنگوی فدراسیون تیراندازی افزود:همچنین از تاریخ ۳ مردادماه ۱۳۹۹ تا ۱۹ مرداد ماه نیز مسابقات المپیک برگزار خواهد شد. برای این که حضور موفقی در بازی‌های المپیک داشته باشیم نیاز است که پیش از آن در مسابقات مختلف جهانی شرکت کنیم.

رسولی ادامه داد: تمامی کشور‌هایی که سهمیه المپیک را کسب کردند، همگی در مسابقات حضور دارند و تیم ملی تیراندازی نیز برای المپیک آماده بازی خواهند شد. جواد فروغی از ایلام و هانیه رستمیان از مازندران در بخش تپانچه و در بخش تفنگ نجمه خدمتی از خراسان جنوبی، آرمیتا صادقیان از ایلام، فاطمه کرم زاده از بوشهر و مریم صداقت از تهران اعضای شرکت کننده تیم ملی در تیراندازی هستند.

مدیر تیم‌های ملی و سخنگوی فدراسیون تیراندازی افزود:برای اولین بار در تاریخ ایران بعد از ۷۲ سال تیم کشورمان توانست در بخش تیراندازی ۶ سهمیه المپیک کسب کند. تیراندازی ورزشی است که وابستگی به تجهیزات دارد و باید حتما ورزشکاران به بالاترین تجهیزات که در دنیا مرسوم است، مجهز شوند. مشکل تهیه فشنگ، فدراسیون با آن روبرو است و در این مورد کمبود داریم.

مدیر تیم‌های ملی و سخنگوی فدراسیون تیراندازی با اشاره به زمان تمرینات تیم ملی تیراندازی گفت:تمرینات ورزشکاران به زودی شروع می‌شود و فدراسیون تمام تلاش خود را می‌کند تا نمایندگان ایران درمسابقات المپیک بدرخشند.