به گزارش افکارنیوز به نقل از ورزش سه،یووه که در بازی رفت در ماه فوریه در خانه میلان دو بر یک پیروز شده بود بخت بسیاری برای صعود داشت اما میلانیها عقیده دیگری داشتند.

میلان بازی را در حالی آغاز کرد که مالکیت توپ را کاملا در اختیار داشت و موقعیت‌هایی خطرناک ایجاد کرد. با این حال یوونتوس بود که به گل اول رسید. فرار عالی اشتفان لیشت‌اشتاینر از سمت راست با سانتر کوتاه او همراه شد و الساندرو دل‌پیرو توپ را از روی سر مارکو آملیا که از دروازه بیرون آمده بود رد کرد و با خونسردی به گل اول تبدیل کرد.

میلان همچنان به تملک توپ ادامه داد – آنها در نیمه اول حدود ۶۰ درصد مالکیت توپ را داشتند - اما در نیمه اول به نتیجه نرسید.

در دقیقه ۵۱ بود که گل میلان زده شد. سانتر عمقی فیلیپ مکسس از تمام مدافعان یوونتوس گذشت و به تیر دورتر رسید و جمال مصباح با ضربه سری شیرجه‌ای توپ را به گوشه بالای دروازه زد.

میلان در دقیقه ۸۱ پس از حملات پیاپی گل دوم را هم زد. ماکسی لوپس توپ را بیرون محوطه جریمه گرفت، جورجیو کیه‌لینی را پشت سر گذاشت و آن را به گوشه بالای دروازه مارکو استوراری کوبید. بازی به وقت اضافی کشیده شد.

یوونتوس که در وقت اضافی بهتر بازی می‌کرد در دقیقه ۹۶ به گل هم رسید. میرکو ووچینیچ در این دقیقه با شوتی بسیار تماشایی از فاصله ۲۵ متری توپ را به گوشه سمت راست دروازه زد تا یوونتوس در مجموع از حریف پیش بیفتد. بازی رو به خشونت گذاشت و در نهایت موقعیت دیگری به گل تبدیل نشد و یوونتوس برای اولین بار پس از سال ۲۰۰۴ به فینال جام حذفی رسید.