به گزارش افکارنیوز،

رییس کمیته داوران درباره برگزاری نشست کارگروه آنالیز بازی‌های لیگ و جام حذفی عنوان کرد: این جلسه با حضور حسین عسگری، محمد فنایی، مسعود مرادی و دانیال مرادی برگزار شد و عملکرد داوران و صحنه‌های حساس داوری در بازی‌های هفته های یازدهم، دوازدهم لیگ برتر و مرحله یک هشتم جام حذفی توسط گروه آنالیز مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت.

اخبار ورزشی- وی درباره عملکرد داوران در هفته یازدهم لیگ برتر فوتبال گفت: در مسابقات هفته یازدهم لیگ برتر شاهد قضاوت خوبی از داوران بودیم و تنها در یک دیدار ایرداتی وجود داشت که به داور بازی نیز گوشزد شد. در سایر بازی‌ها مشکل خاصی نداشتیم. در بازی‌های مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی خوشبختانه شاهد اشتباه تاثیرگذاری از سوی داوران نبودیم. عملکرد داوران به گونه‌ای بود که تاثیری در نتیجه این مسابقات نداشت.

رییس کمیته داوران در خصوص قضاوت داوران در هفته داوزدهم لیگ برتر اظهار داشت: مهمترین اتفاقی که در هفته داوزدهم لیگ برتر فوتبال رخ داد. دیدار سپاهان و استقلال بود که داور مسابقه باید یک پنالتی به سود تیم استقلال اعلام می‌کرد که متاسفانه از سوی تیم داوری تشخیص داده نشد.

وی افزود: همچنین گل دوم تیم سپاهان که برخی از کارشناسان داوری معتقد بودند در شرایط آفساید به ثمر رسید؛ پس از بازبینی گروه آنالیز، مشخص شد مهاجم سپاهان که با توپ بازی می‌کند با مدافع ماقبل آخر در یک راستا قرار داشته و در وضعیت آفساید نبوده است. لذا تصمیم کمک داور مبنی بر ادامه بازی کاملا صحیح بوده است.

ممبینی در پایان خاطر نشان کرد: از تیم‌ها درخواست داریم همچنان مثل گذشته نهایت همکاری را با تیم داوری داشته باشند تا آنها بتوانند در شرایط مطلوب و با تمرکز بیشتری بازی‌ها را قضاوت کنند.