به گزارش افکارنیوز به نقل از رجانیوز، پرسپولیسیها که سال ۱۳۹۰ را با فراز و نشیبهای فراوان سپری کردند آخرین دیدار رسمی خود را با پیروزی پرگل سه بر صفر به پایان بردند تا در آستانه سال نو به هواداران خود عیدی دهند،شاگردان مصطفی دنیزلی حالا میخواهد در نخستین دیدار خود در سال جدید نتایج تلخ سال ۹۰ را از ذهن هواداران پاک کنند به همین دلیل سرخپوشان پایتخت برای شکست الشباب امارات هم عهد شدند تا سال جدید را با خاطرهای شیرین آغاز کنند.

تنها امیدواری اماراتی‌ها برای امتیاز گرفتن از پرسپولیس شاید دو قهرمانی تازه‌ای است که الشباب با سرمربی برزیلی‌اش تجربه کرده و البته نمی‌شود آن را در ترازویی گذاشت که کفه دیگرش با افتخارهای اروپایی مصطفی دنیزلی سنگینی می‌کند.

" پائولو آفونسو بونامیگو " مربی برزیلی نماینده امارات متحده عربی در لیگ قهرمانان آسیا امروز به تفکرات ایده‌آلش امید بسته برای حضوری متفاوت در لیگ قهرمانان؛ مرد برزیلی و ۵۱ ساله‌ای که مربیگری را از سال ۱۹۹۸ با مادورینا آغاز کرده و اگر از فعالیتش در ماریتیموی پرتغال در فصل ۲۰۰۶-۲۰۰۵ فاکتور بگیریم، تا پیش از حضور در امارات تنها مربیگری تیم‌های برزیلی را برعهده داشته است؛ تیم‌هایی که معروف‌ترینشان اتلتیکو مینیرو، بوتافوگو و پالمیراس بوده و حضور پائولو آفونسو در هیچ یک از آنها به یک فصل کامل نرسیده است.

" پائولو آفونسو بونامیگو " همچنین سابقه مربیگری خوینویل، سامپایوکوریا، رمو، موگی‌میریم، پارانا، کوریتیبا، فورتالزا، گویاس، پونته‌ پرتا، پرتغال و باهیا را هم دارد و جالب‌تر اینکه می‌بینیم او در هر یک از سال‌های ۲۰۰۰،۲۰۰۸ و ۲۰۰۹ سه بار تیم عوض کرده است که این اتفاق زیاد برای وی خوش یمن نبوده است. کارنامه سرمربی برزیلی الشباب البته خیلی هم خالی از قهرمانی نیست. او یک بار در سال ۲۰۰۰ با سامپایوکوریا قهرمان لیگ منطقه‌ای برزیل شده است. با کوریتیبا همین مقام را در سال ۲۰۰۳ و در منطقه‌ای دیگر از کشورش تجربه کرده و در ۲۰۰۷ هم با فورتالزا قهرمان شده است که هیچ کدام از این قهرمانی‌ها در لیگ رسمی و سطح اول کشور برزیل نبوده است. " پائولو آفونسو بونامیگو " در دسامبر ۲۰۰۹ راهی آسیا شد تا طولانی‌ترین دوره مربیگری‌اش را در الشباب امارات و در دومین تجربه خارجی‌اش سپری کند.

فصل ۲۰۱۱ را هم با دو قهرمانی در امارات به آخر رساند؛ یکی قهرمانی جام خلیج و دیگری در جام اتصالات. اما آیا این مربی برزیلی گمنام که تجربه امیدوارکننده‌ای هم در کارنامه‌اش خودنمایی می‌کند یارای مقابله با دنیزلی باتجربه و پرسپولیسی که قرار است پیش چشم هوادارانش بازی کند را دارد؟!

مصطفی دنیزلی که در نخستین دیدار آسیایی خود در لیگ قهرمانان فصل کنونی تیم الهلال عربستان را در خانه مقهور کرد و در ریاض سعودی‌ها را جان به لب کرد حالا می‌خواهد در خانه در حضور هواداران پرشمار پرسپولیس نماینده امارات را به گونه‌ای اسیر تفکرات خود کند تا آنها پس از تساوی برابر الغرافه قطر در دومین دیدار خود طعم شکست را نیز تحربه کنند تا پرسپولیس ایران چهار امتیازی شود ودر ردیف مدعیان گروه چهارم قرار گیرد.

دنیزلی در نبرد دوم خود برنامه ریزی ویژه‌ای برای استفاده از توانمندی بازیکنان کلیدی‌اش کرده است به همین دلیل در آخرین بازی این تیم در رقابت‌های لیگ برتر به بازیکنانی چون علی کریمی، محمد نوریف غلامرضا رضایی استراحت داد تا ژنرال‌های تیمش از هرنظر برای شکست دادن نماینده فوتبال امارات آماده باشند.

پرسپولیس عصر چهارشنبه در ورزشگاه آزادی به مصاف تیم فوتبال الشباب خواهد رفت که این دیدار از شبکه سوم سیما به طور زنده و مستقیم روی آنتن خواهد رفت؛ قطعا دیدار ساعت ۱۸ امروز با استقبال هواداران پرسپولیس رو به روخواهد شد چرا که آنها می‌خواهند از نزدیک شاهد هنرنمایی آسیایی شاگردان دنیزلی باشند.

دیگر بازی این گروه نیز بین دو تیم الغرافه قطر و الهلال عربستان ساعت ۱۸:۳۰ دقیقه به وقت تهران در دوحه قطر برگزار خواهد شد.