در چارچوب بازی‌های هفته هجدهم سری آ، تیم فوتبال یوونتوس در دیداری خانگی به مصاف کالیاری رفت و با نتیجه ۰-۴ به پیروزی رسید. رونالدو در جریان پیروزی تیمش در این دیدار نقش بسزایی داشت و ۳ گل به ثمر رساند. رونالدو با به ثمر رساندن ۳ گل در دقایق ۴۹، ۶۷ و ۸۲ موفق شد در یک نیمه هتریک کند.  

اخبار ورزشی-رونالدو که ماه آینده ۳۵ ساله خواهد شد، برابر کالیاری نخستین هتریک خود در سال ۲۰۲۰ میلادی را به ثبت رساند. او همچنین برای سی و ششمین بار موفق شد در دیدار‌های لیگ برتری هتریک کند. فوق ستاره پرتغالی در فصل جاری ۱۳ گل برای یوونتوس به ثمر رسانده و تنها ایموبیله مهاجم لاتزیو با ۱۹ گل بالاتر از او قرار دارد.

رونالدو با هتریک در بازی امشب به دومین بازیکن تاریخ فوتبال تبدیل شد که در ۳ لیگ معتبر سری آ، لالیگا و لیگ برتر موفق به  هتریک کردن می‌شود.  

پیش از فوق ستاره پرتغالی یوونتوس، تنها الکسیس سانچز موفق شده بود چنین آماری را به ثبت برساند. مهاجم کنونی تیم اینترمیلان سال ۲۰۱۵  و با پیراهن آرسنال برابر لسترسیتی هتریک کرد. سانچز در جریان پیروزی ۰-۴ بارسلونا برابر لچه در ژانویه سال ۲۰۱۴ نیز هتریک کرد و ۴ سال قبل از آن ۳ گل از هفت گل اودینزه برابر پالرمو را به ثمر رساند تا تا نخستین بازیکنی باشد که در ۳ لیگ معتبر هتریک کرده است.

در طرف دیگر رونالدو تنها یک بار موفق شد برای منچستر یونایتد هتریک کند که آن هم به سال ۲۰۰۸ و بازی برابر نیوکاسل برمی گردد. جادوگر تورین در ترکیب کهکشانی‌ها نیز تاریخ ساز شد و در ۳۴ دیدار هتریک کرد. او در سال ۲۰۱۰ و برابر مایورکا نخستین هتریک لالیگایی خودش را ثبت کرد.