به گزارش افکارنیوز،

مراسم وداع تهرانی‌ها با پیکر پاک سپهبد شهید قاسم سلیمانی با حضور چند میلیونی مردم تهران همراه بود. یکی از حاضرین در این مراسم « مهدی ترابی » بود.

اخبار ورزشی- ستاره پرسپولیس و فوتبال ایران که همپای مردم کشورش در مراسم تشییع پیکر آن شهید بزرگوار شرکت کرد. در همین راستا شنیدن تازه‌ترین حرف‌های مهدی ترابی خالی از لطف نیست.

چه شد که در مراسم تشییع پیکر شهید سردار سلیمانی شرکت کردی؟
سردار شهید سلیمانی یک ابرقهرمان ملی است. شما دیدید که چند میلیون ایرانی در تهران به احترام ایشان به خیابان‌ها آمدند و وداع باشکوهی با سردار خود داشتند. من هم یکی از همین مردم بودم و افتخار می‌کنم هموطن شهید حاج‌قاسم سلیمانی هستم.

جالب اینکه از هر قشر و تفکری در مراسم تشییع پیکر شهید سلیمانی شرکت کردند.
این نشان‌دهنده بزرگی و عظمت ایشان بود. نقش شهید سردار سلیمانی در حفظ تمامیت ارضی و امنیت این مملکت بر کسی پوشیده نیست. این چند روز معلوم شد چقدر ایرانی‌ها سردار سلحشور خود را دوست دارند. شهید سلیمانی مثل شیر زندگی کرد و همه ما به ایشان افتخار می‌کنیم.

درسی که شهید سلیمانی به ایرانی‌ها آموخت چه بود؟
درس ایثار و فداکاری برای حفظ تمامیت ارضی و امنیت این مرز و بوم فراموش‌نشدنی است. امروز روح بلندش در حالی در جوار شهیدان دیگر این کشور آرمیده است که همواره خودش را سرباز وطن خواند و تا روز آخر زندگی اش برای ایران و ایرانی جنگید.
 
به نکته خوبی اشاره کردی. وصیتنامه این شهید بزرگ را لابد خوانده‌ای. اینکه شهید سردار سلیمانی خودش را سرباز وطن خوانده و...
بله، وصیتنامه حاج‌قاسم می‌تواند الگویی برای همه ما ایرانی‌ها باشد. اینکه سرداری با این عظمت از خانواده اش بخواهد روی سنگ قبرش فقط بنویسند «سرباز وطن» کم چیزی نیست. اینکه بخواهد و وصیت کند مزارش ساده و مثل سایر شهدا باشد کم چیزی نیست. یادمان نرود ایران در سایه ایثار و فداکاری چنین مردانی به آرامش و امنیت رسیده است. باز هم می‌گویم افتخار می‌کنم هموطن شهید سردار سلیمانی هستم.