سرویس ورزشی افکار نیوز- همواره بار اصلی نتیجه گیری کاروان ورزش ایران در المیک بر عده کشتی بوده است اما با تغییراتی که در راس فدراسیون و کادر فنی تیم ملی صورت گرفت، ابهاماتی در مورد آینده این رشته پرمدال خودنمایی می کند.

به گزارش افکارنیوز ورزش اول ایران در سال ۹۰ فراز و نشیب‌های فراوانی را پشت سر گذاشت و با رفت‌وآمدهای زیادی که داشت به عنوان یکی از خبرسازترین فدراسیون‌های سال مطرح شد.

تغییرات و رفت‌وآمدهای فراوان در ورزش اول ایران در آستانه المپیک در سال ۹۰ باعثنگرانی اهالی این رشته شد. این رشته فراز و نشیب‌های زیادی را پشت سر گذاشت؛ از نایب قهرمانی جهان با اختلاف میلیمتری با روس‌ها گرفته تا کنار گذاشته‌ شدن یزدانی‌خرم پس از ۵ سال از ریاست فدراسیون و غلامرضا محمدی بعد از ۳ سال از سرمربیگری تیم آزاد.

بازگشت رسول خادم به کشتی بعد از حدود ۱۰ سال و در دست گرفتن سکان هدایت مدیریت تیم‌های ملی و امور فنی تیم ملی آزاد نیز از دیگر اتفاقات مهم پیش روی کشتی در سال ۹۰ بود.

حضور دوباره خادم در کشتی با کنار رفتن غلام محمدی همراه بود تا برخلاف انتظار این بازگشت چندان خوش به نظر نیاید زیرا یک مربی در حال فعالیت کنار گذاشته شده و یک مربی بعد از سال های دوری از ورزش در آستانه میدان مهمی چون المپیک زمام امور را در دست گرفت.

دوپینگ ۲ فرنگی‌کار عنوان‌دار کشورمان نیز از وقایع تلخی بود که در سال ۹۰ اتفاق افتاد و حسرت و اندوه بسیاری از علاقمندان به کشتی را به همراه داشت.

تغییرات فدراسیون کشتی و کنار گذاشته شدن محمد رضا یزدانی خرم واکنش های مثبت و منفی بسیاری را به همراه داشت اما رئیس سابق فدراسیون کشتی با طرح این ادعا که توسط جریان انحرافی برکنار شده است، کشتی را به سمت سیاسی شدن پیش برد و حاشیه های زیادی را به این فدراسیون تزریق کرد.

سال آینده به دلیل برگزاری مسابقات المپیک رشته کشتی در دید خواهد بود و از این رو در صورتی که کشتی گیران ایرانی نتوانند در المپیک نتیجه مورد انتظار را کسب کنند، مسولان وزارت ورزش و جوانان به دلیل تغییرات اعمال کرده باید پاسخ گو باشند.