به گزارش افکارنیوز،

مهدی فنونی‌زاده به آینده استقلال با کادر استقلالی‌اش اعتماد دارد و معتقد است این تیم اگر از نظر مالی تأمین شود می‌تواند باز هم اوج بگیرد، ولی کسی به قهرمانی دل نبندد. 

اخبار ورزشی- وضعیت استقلال با کادر فنی جدیدش را چطور ارزیابی می‌کنید؟
خیلی وقت بود که این همه استقلالی در کادر فنی تیم نداشتیم. فرهاد مجیدی ، مجید نامجومطلق و بهزاد غلامپور هر سه نفر جو این تیم را می‌شناسند و می‌دانند مردم چه اهمیتی به استقلال و نتایج مسابقاتش می‌دهند.

فکر می‌کنید باز هم نتایج نیم فصل اول تکرار می‌شود؟
امیدوارم این اتفاق بیفتد. یکی از مهم‌ترین مسائل در فوتبال امروزی تزریق پول به بازیکنان است. زمان ما این‌طور نبود و ما با هر شرایطی که کار پیش می‌رفت جلو می‌رفتیم و دریافت پول آخرین خواسته‌مان بود. الان وقتی بازیکن دو روز از دریافت پولش می‌گذرد سرتمرین نمی‌رود و قهر می‌کند.

باشگاه نباید به تعهداتش عمل کند؟
البته به بازیکنان هم حق می‌دهم. زندگی در این دوره زمانه سخت است. البته در دوران ما هم سخت بود، ولی تجملات به اندازه الان نبود و می‌شد چند ماه را با همان پولی که داشتیم گذراند، ولی الان همه فوتبالیست‌ها کاسب شده‌اند و فوتبال شغل اصلی‌شان نیست. خیلی‌ها در کار ساخت و ساز هستند و خیلی‌ها ماشین خرید و فروش می‌کنند. یکی چک به معمار داده و یکی چک کشیده و ماشینش را از نمایشگاه آورده و باید چکشان پاس شود.

با این شرایط باز هم به نتیجه‌گیری تیم امیدوارید؟
گفتم که پول برسد همه با جان و دل بازی می‌کنند، چون فوتبالیست می‌داند اگر خوب کار نکند و نیمکت‌نشین باشد، فردا که از استقلال برود باید با یک‌سوم پولی که می‌گرفت قرارداد ببندد. همه این روز‌ها حواسشان به جیب‌شان هست. با این همه فرهاد مجیدی در همان بازی‌های آخر فصل قبل هم ثابت کرد میل به برد دارد.

دور برگشت مسابقات سخت‌تر است. با این همه می‌توان به قهرمانی این تیم امید داشت؟
با این اوضاعی که تیم دارد نه! همه ما دوست داریم تیم قهرمان شود، ولی باشگاهی که هر روز یکی قهر می‌کند و یکی استعفا می‌دهد آجر روی آجر بند نمی‌شود چه برسد به قهرمانی. پاتوسی را دم در باشگاه سوار ماشین کردند و بردند! اصلاً چرا باید چنین اتفاقی بیفتد؟ پاتوسی که می‌دانست استقلال برایش بهتر است. لابد کم‌کاری شده که این بازیکن نیامد.

بازی با فولاد را چطور ارزیابی می‌کنید؟
امیدوارم بهترین اتفاقات برای فرهاد مجیدی بیفتد. او خیلی دوست دارد برای هواداران کاری کند و باید همه کمکش کنند.