علی فتاحی درباره وضعیت فعلی ورزش والیبال ایران ، گفت: سال 98 از سال‌های پرترافیک و بسیار حجیم مسابقات والیبال به لحاظ تعداد و کمیت بود. لیگ ملت‌ها، قهرمانی مردان آسیا، جام جهانی، انتخابی المپیک در دو گام برون‌قاره‌ای و درون‌قاره‌ای از جمله مسابقات سال جاری بود که دور دوم انتخابی المپیک با اتفاق خوب کسب سهمیه به پایان رسید و با توجه با حوادث ناخوشایند اخیر کشور، شاید کسب سهمیه، حداقل مرهم کوچکی برای مردم و جامعه ایران باشد.

اخبار ورزشی- وی با یادآوری رسالت ورزش که ایجاد شادابی و شادی در جامعه و ارتقای کیفیت زندگی مردم است، تصریح کرد: والیبال با توجه به علاقمندان بسیار زیاد در ایران، سهم عمده‌ای در این زمینه ایفا می‌کند. حضور در المپیک اولویت نخست برنامه ریزی و کاری فدراسیون والیبال بود و خوشبختانه برنامه‌ها به گونه‌ای پیش رفت که این هدف محقق شد.

سرپرست دبیری فدراسیون والیبال با یادآوری تغییرات ساختاری فدراسیون والیبال و اداره به شکل سرپرستی در ماه‌های اخیر، گفت: نبود ثبات مدیریتی در راس فدراسیون، این رشته ورزشی ایران را با مشکلاتی روبه‌رو کرده بود و با بازگشت داورزنی، خوشبختانه شاهد برطرف شدن این مشکلات هستیم و به همین دلیل می توان برنامه ریزی‌های بهتری انجام داد.

فتاحی تاکید کرد: مسابقات انتخابی المپیک و کسب سهمیه گام نخست برنامه‌ریزی فدراسیون در دوره ثبات مدیریتی بود و باید برای حضور شایسته در بازی‌های المپیک که مرداد ماه سال آینده برگزار می‌شود، از هم‌اکنون برنامه‌ریزی کرد تا والیبال ایران در المپیک روی سکو قرار بگیرد.

وی با یادآوری این که فدراسیون در اهداف و چشم‌انداز خود حضور موفق و قرار گرفتن بر روی سکو در بازی‌های المپیک 2020 توکیو را مدنظر دارد و برای محقق شدن این اهداف، قطعا باید برنامه‌ریزی خاصی داشته باشیم، گفت: تیم ملی والیبال روز گذشته وارد تهران شد و امروز صبح دکتر داورزنی و ایگور کولاکوویچ نشستی با موضوع المپیک برگزار کردند که این موضوع نشان از جدیت و تلاش برای برنامه‌ریزی دقیق است.

سرپرست دبیری فدراسیون والیبال تاکید کرد: البته باید یادآوری کنم که قطعا حضور موفق در المپیک و کسب سکو، کار ساده‌ ای نیست. از هم‌اکنون باید تلاش شبانه روزی کرد تا با بهینه‌سازی سیستم اجرایی و برگزاری اردوهای آماده‌سازی با کیفیت به اهداف مدنظر برسیم.

وی درباره والیبال ساحلی و برنامه‌های فدراسیون در این زمینه نیز گفت: تا پایان سال بیشتر برنامه‌ها معطوف به مسابقات ساحلی است. اسفند ماه میزبان تور جهانی سه ستاره در بندرعباس هستیم و تیم‌های ملی ایران نیز باید به مسابقات قهرمانی آسیا در کشور تایلند اعزام شوند. قبل از مسابقات قهرمانی آسیا نیز چند دوره اردوی آماده‌سازی برای ملی‌پوشان ساحلی مدنظر داریم.

فتاحی ادامه داد: همزمان با مسابقات انتخابی المپیک، تور جهانی تک ستاره درگهان را به میزبانی جزیره قشم برگزار کردیم و پنج تیم ملی ایران در این مسابقات شرکت کردند که رتبه‌های اول تا سوم را نیز تیم‌های ایرانی به دست آوردند. البته با توجه به شرایط جوی، مشکلاتی در برگزاری این رقابت‌ها به ویژه در روز پایانی به وجود آمد که از کنترل خارج بود اما با استفاده از اطلاعات نشست‌های آسیب‌شناسی، باید این موارد را در میزبانی تورهای بعدی مدیریت بهتری کنیم.

سرپرست دبیری فدراسیون والیبال درباره لیگ برتر والیبال نیز گفت: با توجه به محدودیت زمانی برای معرفی نماینده ایران در مسابقات قهرمانی باشگاه‌های آسیا، در نشستی با نمایندگان باشگاه‌های لیگ برتری قرار شد که مرحله پلی‌آف لیگ برتر سال 98 به صورت متمرکز برگزار شود و براساس برنامه تدوین شده، این رقابت‌ها تا 10 فروردین به پایان می‌رسد.

وی با یادآوری این که برنامه زمانی مسابقات برون‌مرزی دست فدراسیون را در لیگ برتر بسته بود، گفت: باید در مسابقات انتخابی سهمیه المپیک را به دست می‌آوردیم. جامعه والیبال باید بهره حداکثری از این رشته ورزشی را ببرد و نباید فراموش کنیم که لیگ برتر ویترین این رشته ورزشی است. انشاالله در دوماه باقی مانده، شاهد لیگ پویا و خوبی باشیم و اثرات آن برای آینده تیم ملی نیز قابل لمس باشد.

فتاحی در پایان با تشکر از تلاش بی‌وقفه و ستودنی بازیکنان و کادر فنی تیم ملی که به رغم تمام شرایط و کاستی‌ها، از جان و دل برای موفقیت و سربلندی کشورمان مایه گذاشتند، از پیشکسوتان، اصحاب رسانه و تمامی افرادی که در سراسر ایران بزرگ برای این رشته زحمت می‌کشند و خانواده بزرگ والیبال نیز قدردانی نمود و ابراز امیدواری کرد که در نهایت، برآیند فعالیت‌ها به سود این رشته ورزشی باشد.