یحیی گل محمدی کمتر از پنج ماه سرمربی پرسپولیس بود اما دوره حضورش روی نیمکت سرخ ها، جنجالی آغاز شد و با جنجال های مختلف به پایان رسید.؛ از پیروزی های پرگل مقابل نفت و ملوان که اوضاع پرسپولیس را سروسامان داد و باعث شد مزدک میرزایی به یاد «پرسپولیس دهه شصت» بیفتد تا روز پایانی که مهدی مهدوی کیا با چشمانی گریان زمین را ترک کرد.

اخبار ورزشی- در آن روزها یحیی گل محمدی همان چهره آرام و خونسرد را روی نیمکت داشت اما انتخاب هایش، هیاهو به پا می‌کرد و این بار هم او ناگریز از تصمیم هایی است که امکان دارد، اوضاع را جنجالی کند.

1. بازگشت بیرو به ترکیب اصلی پرسپولیس؟

در نیم فصل نخست علیرضا بیرانوند برخلاف فصول گذشته اغلب نیمکت نشین بود و بوژیدار رادوشوویچ عملکرد بسیار خوبی در ترکیب داشت. بوژیدار 7 کلین شیت ثبت کرد اما حالا به دلیل مشکلات عجیب، از حضور در تهران بازمانده است. روز گذشته در اولین بازی با هدایت یحیی گل محمدی، بیرانوند در درون دروازه قرار گرفت و پیش بینی می‌شود دوباره یحیی شاگرد سابق خود در نفت تهران را به ترکیب اصلی بازگرداند.

2. خط حمله پرسپولیس با دو مهاجم؟

پرسپولیس این فصل در نخستین بازی با سه مهاجم در مقابل پارس جنوبی به میدان رفت اما در ادامه سرمربی آرژانتینی سرخ ها تصمیم به استفاده از دو مهاجم گرفت که علی علیپور و وحید امیری بودند. این در حالی است که یحیی گل محمدی در پدیده بیشتر یونس شاکری - حسین مهربان را در نوک پیکان خط حمله قرار می‌داد و در چند بازی هم از تک مهاجم استفاده کرد اما باتوجه به مهره هایی که یحیی در پرسپولیس دارد و همچنین جذب کریستین اوساگوآنا و احتمالا آنتونی استوکس، وی از سیستم دو مهاجمه استفاده خواهد کرد. اما به هر حال باید منتظر ماند و در آینده پاسخ این پرسش را گرفت.

3. آقا کریم، مهدوی کیا نمی‌شود؟

یکی از جنجالی ترین تصمیمات یحیی گل محمدی در لیگ دوازدهم، کنار گذاشتن مهدی مهدوی کیا در میانه های فصل بود که با حضور این بازیکن در برنامه نود، مسیر مربیگری یحیی در پرسپولیس را منحرف کرد و در نهایت نیز باعث استعفای او شد. حالا خیلی از پرسپولیسی‌ها ترس این را دارند که گل محمدی تصمیمی مشابه را در قبال کریم باقری بگیرد و او را کنار بگذارد اما فعلا سرمربی جدید سرخپوشان نشان داده که چنین عزمی را ندارد و می‌خواهد از تجربه آقا کریم در تیمش بهره ببرد.

4. جام حذفی؛ تمرکز روی تورنمنت حیثیتی؟

باتوجه به بردهای پرگل یحیی گل محمدی با پرسپولیس در لیگ دوازدهم و رضایت هواداران از تیم او، اگر بازی فینال جام حذفی با پیروزی پرسپولیس به پایان می‌رسید، بدون تردید او در پست خود ابقا می‌شد. در بازی فینال قرمزهای تهرانی عملکرد بسیار خوبی داشتند و دو بار نیز از حریف پیش افتادند اما در نهایت تیمی که جام را بالای سر خود برد، سپاهان اصفهان بود. به هر حال اکنون که پرسپولیس به نیمه نهایی جام حذفی رسیده، گل محمدی این فرصت را دارد که با دو پیروزی، انتقام آن روز بهاری تلخ را بگیرد و همچنین یک جام را به هواداران هدیه بدهد.

5. گلزن پرسپولیس چه کسی است؟

پرسپولیس در خط حمله مهدی عبدی، علی علیپور و اوساگوانا را به طور قطعی در اختیار دارد و احتمالا آنتونی استوکس نیز به این بازیکنان اضافه خواهد شد. پس از جدایی مهدی طارمی، خط حمله سرخپوشان هرگز تا این حد پرستاره نبود. بعد از این که طارمی پرسپولیس را ترک کرد، علیپور به شکلی اجباری در پست مهاجم نوک به میدان رفت و پیش از آن پشت سر مهاجم شماره 9 نقش آفرینی می‌کرد. حالا سوال اصلی این است که برنامه گل محمدی چیست و او قصد دارد کدام بازیکن را در پست خط حمله به کار گیرد.

6. هت تریک ربیع خواه با یحیی؟

چه کسی تصور می‌کرد محسن ربیع خواه در دوران گابریل کالدرون نیز فیکس باشد؟ اما این اتفاق افتاد و ربیع خواه 14 بازی به صورت فیکس در تیم کالدرون به میدان رفت. او که امسال 33 سالگی را به پایان خواهد رساند، در حالی کاربا یحیی گل محمدی را آغاز می‌کند که مصدومیت کمال کامیابی نیا کاملا بهبود یافته و احتمالا انتخاب گل محمدی، کمال خواهد بود و باید دید آیا نیم فصل دوم لیگ نوزدهم، پایان فصل محسن ربیع خواه در پرسپولیس است یا او با سومین مربی اش در پرسپولیس نیز وفق خواهد یافت؟

7. تجربه آسیایی؛ یحیی آماده است؟

در این سال ها یحیی گل محمدی هرگز تجربه حضور در لیگ قهرمانان آسیا را نداشته است اما امسال با پرسپولیس در مرحله گروهی حضور خواهد داشت. باتوجه به این که قرمزها در سه سال اخیر قهرمانی لیگ را تجربه کرده اند و همچنین تکرار این عنوان امری بسیار سخت است، شاید موفقیت در آسیا اتفاقی بهتر از جام های داخلی برای گل محمدی باشد. از یک سو، این موفقیت پایگاه اجتماعی او را در بین هواداران بهتر خواهد کرد و از طرف دیگر، باعث می‌شود درآمد دلاری قابل توجهی روانه خزانه باشگاه شود که مبلغ رضایت نامه گل محمدی را نیز بازخواهدگرداند؛ اما آیا گل محمدی آماده حضور در ACL است؟