به گزارش افکارنیوز،

مجمع عمومی سالانه فدراسیون دوچرخه سواری با ریاست مهدی علی‌نژاد سرپرست معاونت قهرمانی و ورزش حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان، کیکاووس سعیدی، دبیر کل کمیته ملی المپیک و شروین اسبقیان، مدیر کل دفتر امور مشترک فدراسیون‌های ورزشی در سالن سلمان فارسی آکادمی ملی المپیک برگزار شد.

اخبار ورزشی- در این مجمع برنامه‌های فدراسیون دوچرخه سواری مورد بررسی و تحلیل قرار گرفت.

در سال ۱۳۹۷ در طول ۱۵۰ روز ۸۸ مسابقه در بخش بانوان و آقایان برگزار شد.۶۷ اردو برای ملی پوشان برگزار شد. از میان این تعداد اردو‌ ۳ اردوی برون مرزی برگزار شد. در ماده کراس کانتری برای اولین بار فراز شکری مدال طلا و فرانک پرتوآذر مدال برنز قهرمانی آسیا را کسب کردند.

یکی از اتفاقات خوب سال ۹۷ خرید مکمل و تجهیرات از کشور‌های هلند، اسلوونی و ژاپن بود. قراد است یک پیست برای رشته bmx با تخصیص ۱۵۰ میلیون تومان ساخته شود.

مهدی علی‌نژاد سرپرست معاونت ورزش قهرمانی و توسعه افزود: هزینه‌های اردو‌های تیم ملی به عنوان هزینه‌های جاری در نظر گرفته شده است که به آن ایراد وارد است. تایید گزارش خزانه دار مشروط بر ارائه درست گزارش است و انحراف معیار‌ها نباید بیشتر از ۱۰ درصد باشد. خزانه دار فدراسیون سر فصل‌ها را با یک دیگر اشتباه کرده است.

علی‌نژاد عنوان کرد: مشکل اصلی فدراسیون دوچرخه سواری منبع درآمد است و باید منابع غیر دولتی جذب کند. اگر منابع غیر دولتی وارد فدراسیون نشود عملا دوچرخه سواری دچار مشکل می‌شود.

او گفت: فدراسیون باید طبق قانون ساختمان جدید فدراسیون دوچرخه سواری را در ورزشگاه آزادی احداث کند. با اجرای این شرط مشکلی برای تخصیص بودجه برای ساخت ساختمان جدید وجود ندارد.