به گزارش افکارنیوز،

بهتاش فریبا از اینکه مدیر استقلال گفته با پیروزی در مذاکرات مالزی به تهران برمی‌گردد ابراز تعجب می‌کرد و اینکه AFC در نهایت توانست خواسته اش برای بازی در کشور ثالث را به مرحله اجرا بگذارد تأسف می‌خورد. او با خبرورزشی درباره اینکه استقلال و فرهاد مجیدی چه‌کار می‌توانند بکنند تا بهترین اتفاق برای تیم‌شان رخ بدهد حرف زد.

به نظر شما استقلال در مذاکرات پیروز شد؟
اخبار ورزشیسؤال همین است! این چه پیروزی‌ای است که نویدش را به هوادار استقلال می‌دهند؟ باز هم که بازی در کشور ثالث شد! مگر قرار نبود اگر بازی بیرون از ایران بود مسابقه ندهیم؟ پس مشخص می‌شود در این مدت ما بازی داده شده بودیم؟ AFC هم با یک برنامه از قبل تهیه شده به همه ما خندید.

وضعیت سفر تیم را هم می‌دانید؟
بله! طبیعی است. آن‌ها همه دست‌شان در دست هم است. وقتی پای فوتبال و منافع عرب‌ها وسط می‌آید امارات و کویت و عربستان ندارد و همه با هم هستند. باز اگر تیم همان پنج‌شنبه راهی امارات می‌شد می‌توانستیم بگوییم به موقع رسیده و لااقل با آب و هوای دبی آشنایی پیدا می‌کند ولی الان چه؟ تازه ساعت یک بعد از ظهر از تهران خارج شدند. این تیم می‌تواند فردا (امروز) مسابقه بدهد!

تکلیف چیست؟ بالاخره که باید بازی کند!
واقعاً نباید از فرهاد مجیدی و مجید نامجومطلق انتظار خاصی داشت. تیمی که ظرف یک هفته ۱۰ روز گذشته زمین تمرین درست و حسابی نداشته، از هوای منفی ۳ درجه تهران راهی هوای ۲۰ درجه به بالای دبی شده و این همه آلاخون والاخونش کردند و تا ساعت ۳، ۴ صبح در فرودگاه ماندند و بعد دوباره به هتل برگشتند و دوباره ۳ ساعت بعد به فرودگاه آمدند تا با هواپیما به امارات بروند را کاری نمی‌شود کرد.

بهترین کار برای چنین تیمی چیست؟
اصلاً کاری نمی‌توان برای این بچه‌ها کرد. من خودم وقتی یکی، دو ساعت در فرودگاه معطل می‌شوم از نظر عصبی به هم می‌ریزم چه رسد به تیمی که تا ظهر پنج‌شنبه داشت راهی کیش می‌شد بعد یک مرتبه گفتند برو دبی و بعد این همه برو و بیا! واقعاً کاری برای این تیم می‌توان انجام داد؟ تنها سلاحی که می‌توان از این تیم در چنین روز‌هایی توقع داشت غیرت ایرانی است. هر زمان ایرانی در چنین شرایطی قرار گرفته با تکیه بر غیرت ایرانی اش توانسته کارش را پیش ببرد.

چقدر به موفقیت استقلال امید دارید؟
چه عرض کنم؟ همه جور بلایی در این مدت سر این تیم آمده است. جدایی مربی و این همه بلاتکلیفی! بازیکن آوردند ولی ایفمارک ردش کرد! بازی از تهران به بیرون از ایران رفت و خلاصه همه جور گرفتاری نصیب این تیم شده است. از طرفی تیم با سه دفاع بازی می‌کند ولی الان جز دانشگر و چشمی که من معتقدم او هم هافبک است نه مدافع، بازیکنی برای این پست ندارد. فقط باید روی مسائل روحی روانی کار کنند، همین و بس. این بازی از آن دیدار‌هایی است که تاکتیک حرف دوم را می‌زند و غیرت حرف اول.