به گزارش افکارنیوز،

 فرهاد مجیدی سرمربی تیم فوتبال استقلال در نشست خبری پیش از بازی با الریان اظهار داشت: ابتدا به کلیه حاضران در این کنفرانس مطبوعاتی سلام می‌کنم. آرزو می‌کنم مصاف با الریان یک بازی خوب باشد. دوست دارم قبل از آغاز سوالات شما خبرنگاران، درباره یک نکته صحبت کنم. قبل از بازی با الکویت هم گفتم که من به عنوان سرمربی استقلال و همه بازیکنانم، هنوز دلیل قانع کننده‌ای از AFC نشنیده‌ایم که چرا بازی قبلی ما در دوبی برگزار شد. من و بازیکنان استقلال به تصمیم AFC احترام گذاشتیم و راهی دوبی شدیم، اما بیشتر به هواداران احترام گذاشتیم و به خاطر آن‌ها راهی دوبی شدیم.

اخبار ورزشی-اگر AFC از مشکلات ایران خبر داشته و آن بازی را در دوبی برگزار کرده، حتما از مشکلات پروازی میان کشور‌های امارات و قطر هم خبر دارد. بازیکنان من بعد از بازی ۲ پرواز کرده‌اند تا به قطر برسیم. این اتفاق در کمتر از ۲۴ ساعت رخ داده است. من ۲۰ سال است که در این منطقه بازی کرده‌ام و از AFC به غیر از صلح و دوستی و برابری ندیده‌ام.

او در خصوص شناختش از الریان قطر گفت: تیم الریان، تیم بسیار خوبی است. بازی‌های این تیم را با دقت بررسی کرده‌ایم. درست است که در چند بازی اخیر نتایج خوبی کسب نکرده است، اما آن‌ها تیم بسیار منسجمی هستند. امیدوارم بازیکنان استقلال با وجود خستگی، بتوانند مثل بازی قبلی بازی بسیار خوبی را به نمایش بگذارند.

فرهاد مجیدی در ادامه و در پاسخ به سوالی درباره بازی فردا و اینکه آیا استقلال نسبت به سال گذشته ضعیف‌تر شده، گفت: به هیچ وجه استقلال ضعیف‌تر نشده است. استقلال امسال با استراماچونی شروع کرد و مشکلاتی به وجود آمد که او نتوانست ادامه دهد. استقلال سه بازی را بدون سرمربی انجام داد، اما شما بدانید که این تیم یکی از بهترین تیم‌های تاریخ باشگاه استقلال است. استقلال تیمی است که ۲ بار قهرمان آسیا شده و در بهترین شرایط هم استقلال همیشه استقلال است.

او در پاسخ به سوالی مبنی بر شناخت نسبت به لیگ و باشگاه‌های قطری گفت: چیزی که در حال حاضر در باشگاه‌های قطری میبینم چه الریان، الغرافه یا السد، این است که همیشه در حال پیشرفت هستند. فکر می‌کنم برنامه‌ریزی خوبی در فوتبال قطر شده است و پیشرفت را در تیم‌های قطری می‌بینیم. حتی زمانی که سرمربی تیم امید ایران بودم، بازی‌های تیم امید قطر را نگاه می‌کردم و متوجه پیشرفت نسبت به گذشته شدم. آرزوی موفقیت می‌کنم برای فدراسیون قطر و امیدوارم جام جهانی را به بهترین نحو انجام دهند.

مجیدی در پاسخ به سوالی که آیا واقعا خسته هستید یا این فقط برای گمراهی حریف است هم گفت: چیزی که مشخص است، این است که بازیکنان استقلال دیروز دو پرواز انجام دادند، ولی من به توانایی آن‌ها ایمان دارم.

مجیدی درباره بازی فردای استقلال برابر الریان گفت: استرس ندارم و فقط نسبت به AFC انتقاد کردم. آن‌ها می‌دانند که هیچ پرواز مستقیمی از امارات به قطر نیست و چرا بازی با الکویت را در قطر نگذاشتند؟ با توجه به فاصله سه روزه بین بازی‌ها، ما می‌توانستیم در قطر بازی کنیم، چون در صورت موفقیت مقابل الکویت مجددا باید در قطر بازی می‌کردیم و این بسیار بهتر بود.