پرسپولیس از امروز (شنبه ۱۲ بهمن) تا ۲۶ اسفند و به فاصله ۴۴ روز باید ۱۰ مسابقه سنگین و نفس‌گیر را پشت سر بگذارد که از این تعداد بازی تنها ۳ دیدار در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود و سرخپوشان در سایر بازی‌ها باید خارج از این استادیوم خانگی خود به میدان بروند.

اخبار ورزشی- پرسپولیسی‌ها امروز در آبادان به مصاف صنعت نفت می‌روند و سپس روز پنجشنبه در ورزشگاه آزادی مقابل استقلال قرار می‌گیرند. بعد از بازی روز ۱۷ بهمن باید مهیای سفر به دوحه و تقابل با الدحیل در روز ۲۲ بهمن شوند و سپس روز ۲۹ ماه جاری با الشارجه در امارات دیدار می‌کنند.

اسفندماه هم تقویم پرسپولیس پر ترافیک است. آن‌ها روز چهارم ماه آینده به مصاف سپاهان در ورزشگاه نقش جهان می‌روند و سپس در ورزشگاه آزادی مقابل شهرخودرو قرار می‌گیرند. این ۲ بازی برای سرخپوشان، جدالی بر سر قهرمانی است که البته رنگ و بوی انتقام هم می‌دهد، زیرا در دور رفت، به هر دو حریف باختند. بعد از این دو بازی حساس، راهی کویت می‌شوند تا روز ۱۲ اسفند با التعاون عربستان بازی کنند و دیدار‌های دور رفت لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰ را به پایان برسانند.

در ۳ بازی باقی‌مانده تا پایان سال، پرسپولیسی‌ها در لیگ راهی زمین می‌شوند؛ روز ۱۷ اسفند برابر پیکان در ورزشگاه شهدای شهرقدس، روز ۲۲ اسفند مقابل شاهین در ورزشگاه آزادی و روز ۲۹ اسفند با ماشین‌سازی در ورزشگاه بنیان‌دیزل تبریز. با این حساب پرسپولیس از ۱۰ بازی باقی‌مانده، فقط ۳ بار مقابل استقلال، شهرخودرو و شاهین بوشهر در ورزشگاه آزادی به میدان می‌رود و ۷ دیدار خارج از خانه برگزار می‌کند.

به معنای دیگر، یحیی گل‌محمدی  با چند مشکل اساسی مواجه است. اول اینکه در همین ماه‌های ابتدایی شروع کار باید با رقبای قدرتمند در لیگ و آسیا مواجه شود؛ در ثانی فشردگی مسابقات، شرایط آنالیز، تمرین و ریکاوری را از او می‌گیرد و در وهله سوم، تیمش باید مدام در سفر باشد که این موضوع به لحاظ بدنی و روانی باعث تحلیل بازیکنان می‌شود.