به گزارش افکارنیوز،

 جمشید نورشرق رئیس کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال در مورد محرومیت احتمالی آنتونی استوکس مهاجم ایرلندی تیم فوتبال پرسپولیس تهران به دلیل شکایت باشگاه تراکتور عنوان کرد: اینکه باشگاه تراکتور از آنتونی استوکس و باشگاه ترکیه‌ای که سال گذشته این بازیکن را به خدمت گرفت شکایت کرده دلیل بر محرومیت باشگاه پرسپولیس نمی‌شود. اکنون استوکس از باشگاه تراکتور به دلیل پرداخت نشدن مطالبات معوقه در شورای حل اختلاف فیفا پرونده‌ای تشکیل داده است.

اخبار ورزشیاو افزود: به هر حال باشگاه تراکتور هم از این بازیکن به دلیل فسخ غیرموجه و هم از باشگاه ترکیه‌ای که این بازیکن را به خدمت گرفته بود و باعث تحریک او برای فسخ قرارداد شده بود شکایت کرده، اما همچنان تصمیمی اتخاذ نشده است. همچنین نکته عجیبی که در این شکایت‌ها مطرح است باشگاه ترکیه‌ای از آنتونی استوکس شکایت کرده و آن‌ها بر این باورند که استوکس کاملاً غیر منطقی تصمیم به ترک باشگاه کرده است. هر سه پرونده که به یکدیگر مرتبط هستند در فیفا در حال بررسی بوده، اما پای پرسپولیس به این محرومیت‌ها باز نشده است، چون از زمانیکه پرسپولیس آنتونی استوکس را به خدمت گرفت تمامی  این شکایات مطرح شده بود.

نورشرق عنوان کرد: حالا اگر شکایت تراکتور از استوکس در شورای اختلاف فیفا به نتیجه برسد این بازیکن از حداقل ۴ و حداکثر ۶ ماه از مستطیل سبز محروم خواهد بود و پرسپولیس بهره‌ای از این بازیکن نخواهد برد.

نورشرق در خصوص فسخ غیر قانونی برخی بازیکنان فوتبال مانند ارسلان مطهری در نیم فصل اول بیان کرد: بازیکن چه در ایران که در تمام جای دنیا در مجامع بین‌المللی بازیکن باید به قراردادی که بسته پایبند بماند. یکی از پرونده‌هایی که در کمیته تعیین وضعیت به چشم می‌خورد بحث فسخ یک طرفه بازیکنان است.

او ادامه داد: اعضای کمیته تعیین وضعیت روی پنج پرونده در حال بررسی هستند که یکی از آن‌ها مربوط به ارسلان مطهری و باشگاه استقلال است و همکاران من در حال کار کردن روی آن هستند، اما، چون هنوز نتیجه دقیق آن بیرون نیامده است قصد ندارم رای را فعلاً فاش کنم. حداکثر تا هفته آینده آرای پرونده ارسلان مطهری و سایر بازیکنان صادر خواهد شد.