به گزارش افکارنیوز،

مهدی امیرآبادی در ارتباط با وضعیت تیم فوتبال استقلال در آستانه دربی ۹۱، اظهار داشت: دربی بازی قشنگی می‌شود، چون در پرسپولیس یحیی گل‌محمدی آمده و در استقلال هم فرهاد مجیدی روی نیمکت نشسته و هر دو تیم از این نظر که در نیم‌فصل دوم با سرمربی جدید وارد رقابت‌ها شدند، شبیه هم هستند.

اخبار ورزشی-وی در ادامه در خصوص شرایط دو تیم پرسپولیس و استقلال، تصریح کرد: مجیدی و گل‌محمدی هر دو همبازی‌های من بودند و سرمایه‌های فوتبال ما هستند. امیدوارم هم یحیی و هم فرهاد در لیگ برتر موفق باشند که ما دیگر مجبور نباشیم مربیان درجه دو و سه خارجی بیاوریم و به مشکلات زیادی بربخوریم. پرسپولیس و استقلال هر دو در شرایط جدیدی هستند و این موضوع پیش‌بینی دربی را سخت می‌کند.

پیشکسوت باشگاه استقلال پیرامون بازیکنان این تیم افزود: استقلال پرمهره است و خط حمله خوبی هم دارد. دیاباته بازیکن باکیفیتی است و اگر به دلیل مصدومیت در دربی حاضر نباشد، مهدی قائدی و امیرارسلان مطهری جای او را پرمی‌کنند. این دربی به دلیل شرایط جدول، ۶ امتیازی است. استقلال با مجیدی وضعیت خوبی دارد، اما امیدوارم این شرایط خوب پایدار باشد و مقطعی نباشد.

امیرآبادی در مورد پیش‌بینی‌اش از نتیجه دربی، گفت: استقلال باید دربی را ببرد تا به صدر جدول نردیک شود. کارنامه گل‌محمدی در لیگ برتر مشخص است که موفق بوده، اما مجیدی تجربه کمتری دارد، ولی امیدوارم استقلال بتواند فاتح این دربی ۶ امتیازی باشد.

وی در پایان درباره جایگاه استقلال در جدول، خاطرنشان کرد: استقلال بیشتر از پرسپولیس به پیروزی در این بازی نیاز دارد، چون اگر ببازد از کورس قهرمانی خارج می‌شود.