پایان رافت در خصوص دیدار تیم های پرسپولیس و استقلال در دربی ۹۲  و شرایط آمادگی این دو تیم اظهار داشت:‌ خوشبختانه تیم پرسپولیس شرایط خیلی بهتری دارد و آقای گل‌محمدی در دو بازی گذشته بسیار خوب عمل کرد و تیم فوق‌العاده خوبی دارد. استقلال هم در دو بازی آسیایی و لیگ خطرناک ظاهر شده و مطمئنم بازی بسیار زیبایی را شاهد خواهیم بود.

اخبار ورزشی- وی افزود: یحیی گل‌محمدی فوتبال هجومی را دوست دارد و برای 3 امتیاز به میدان می‌رود و اگر یک امتیاز هم بگیرد برای کسب قهرمانی به این تیم کمک می‌‌کند.

پیشکسوت  پرسپولیس درباره غیبت بازیکنان کلیدی دو تیم گفت: متأسفانه شجاع خلیل‌زاده محروم شد اما کنعانی‌‌زاده مدافع خوب، سرزن و سرعتی است و در تیم ملی هم حضور دارد. دربی خیلی حساسی است و جنبه روانی دارد و تیمی که بتواند بر این جو غلبه کند موفق خواهد شد.

رافت درباره حضور دو مربی جوان بر روی نیمکت دو تیم تصریح کرد: صددرصد دو تیم مثل بازی‌های گذشته‌شان عمل می‌کنند. تیم استقلال چهارم جدول است و می‌خواهد بازی را به سود خود به پایان برساند و به صدر نزدیک شود و پرسپولیس هم نمی‌خواهد فاصله‌اش با تیم دوم کم شود. در این دربی جنگ در میانه میدان است و دو تیم از هافبک‌های خیلی خوبی بهره می‌برند و یحیی گل‌محمدی و فرهاد مجیدی هر دو بازی هجومی را در دستور کار خواهند داشت.

وی افزود: میانگین سنی تیم استقلال خیلی از پرسپولیس پایین‌تر است و دونده‌تر هستند اما همین تیم جوان هم تجربه کافی ندارد و اشتباهات زیادی هم می‌کند.

پیشکسوت پرسپولیس در خصوص مصدومیت دیاباته گفت: او خیلی بازیکن خوبی است و در چند بازی گذشته مهاجم هدف بوده و توپ را خیلی خوب حفظ می‌کند. زوج دیاباته و قائدی خیلی خطرناک‌تر بودند. حالا باید دید تفکرات مربیان استقلال چگونه است با یک مهاجم به میدان می‌روند یا دو مهاجم. قطعاً دو تیم می‌آیند که از تیم امتیاز بگیرند و جدال صدر جدول و تیم چهارم دیدنی خواهد شد.

رافت درباره خط حمله پرسپولیس خاطرنشان کرد: من همیشه گفتم علیپور تنها است و با آمدن اوساگونا، علیپور آزادتر شده و بیشتر در عمق خط دفاعی حریف می‌رود. اوساگونا هم نیاز به زمان دارد ولی علیپور از استوکس و اوساگونا بهتر است.

وی تصریح کرد: امیدوارم شاهد بازی خوبی باشیم و برنده این بازی پرسپولیس باشد. ما دوست داریم با یحیی قهرمان لیگ شویم.