به گزارش افکارنیوز،

ضیا عربشاهی پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس درباره شرایط تیم پرسپولیس در آستانه دربی تهران اظهار کرد: هر ۲ تیم فوتبال پرسپولیس و استقلال در ابتدای نیم فصل اول فراز و نشیب داشتند، اما به تدریج وضعیت آنها بهتر شد. کالدرون سرمربی سابق پرسپولیس شناخت کاملی از بازیکنان نداشت و در چیدن ترکیب و تعویض‌ها با مشکل مواجه بود، اما پرسپولیس با آمدن گل محمدی  شرایط ایده آل در داخل و بیرون از زمین پیدا کرد و تیم کامل تری شد.  

اخبار ورزشی- عربشاهی ادامه داد: در حال حاضر پرسپولیس در  دروازه، دفاع، هافبک و حمله بازیکنان خوبی در اختیار دارد. بازیکنان اصلی و ذخیره  این تیم با یکدیگر فرقی ندارند. به هر حال پرسپولیس شایستگی  پیروزی در دربی را دارد و مربی دانایی به نام گل محمدی این تیم را هدایت می‌کند.

پرسپولیس با حمله از عمق دفاع استقلال به گل می‌رسد

او درباره شرایط استقلال رقیب دیرینه پرسپولیس در آستانه دربی تهران  گفت: تیم استقلال نتایج خوبی با استراماچونی گرفته بود و بعد از  آن مجیدی که جایگزین مربی ایتالیایی شد کار بزرگی انجام داد و تیمش از مرحله پلی آف لیگ قهرمانان آسیا صعود کرد. استقلال بازیکنان خوبی در اختیار دارد. این تیم از سیستم ۲ -۵ -۳ استفاده می‌کند و وینگر‌های چپ و راست به خط حمله اضافه می‌شوند و وریا غفوری به خوبی نفوذ می‌کند. به هر حال استقلالی‌ها از ۳ مدافع استفاده می‌کنند که عارف غلامی و دانشگر در جناح چپ و راست حضور  دارند و روزبه چشمی عقب دفاع می‌ماند. اگر پرسپولیس به خوبی استقلال را آنالیز کند و یکی از مهاجمان خود کنار روزبه چشمی قرار دهد و از عمق دفاع حمله کند در آن صورت به گل می‌رسد.  

عربشاهی درباره خاطراتش از دربی تهران  گفت: من ۱۳ بار برابر استقلال بازی کردم که فقط در یک بازی شکست خوردیم و آن بازی هم در میان انبوهی از هواداران که حتی در پیست استادیوم آزادی هم نشسته بودند با نتیجه یک بر صفر باختیم. من از هواداران پرسپولیس می‌خواهم که فقط تیم خود را تشویق کنند و توجهی به حریف نداشته باشند.  

او درباره بهترین و بدترین بازی شهرآورد تهران  گفت: پیروزی ۳ بر صفر بهترین خاطره من از دربی است. بدترین خاطره من هم مربوط به شکست یک بر صفر مقابل استقلال است.  

دربی بازی ۶ امتیازی است

او افزود: دربی همواره از حساسیت بالایی برخوردار است. این بازی با بازی‌های دیگر فرق می‌کند و جذاب‌تر از سایر دیدار‌ها است. این بازی ۶ امتیازی است و پرسپولیس می‌تواند پیروز دربی باشد به شرطی که بازیکنان فشار زیاد به حریف بیاورند.

عربشاهی درباره نبود شجاع خلیل زاده در دربی تهران  گفت: کنعانی زادگان دفاع وسط تیم ملی  قلدر، شوت زن و سر زن است و فقط یک مقدار عجول و شتاب زده عمل می‌کند،  اما این بازیکن  می‌تواند جایگزین مناسبی برای خلیل زاده باشد. به هر حال  شجاع خلیل زاده بازیکن باتعصبی است و زحمت زیادی برای پرسپولیس می‌کشد، اما باید خود را کنترل کند تا محروم نشود. 

توصیه‌ای برای تساوی در دربی به ما نمی‌کردند

پیشکسوت پرسپولیس درباره اینکه توصیه‌ای برای کسب نتیجه تساوی به این ۲ تیم می‌کردند، بیان کرد: به نظرم بعضی‌ها صحنه سازی می‌کنند. چنین توصیه‌ای به ما نمی‌کردند که بازی دربی مساوی شود. دربی حساسیت بالایی دارد. این بازی حساس است، اما بازیکنان باتجربه هستند و نباید حساسیت بازی باعث شود که نتوانند بازی خوبی ارائه بدهند. پرسپولیس مربی کاربلدی دارد. گل محمدی با یک مهره چینی خوب می‌تواند تیمش را پیروز این بازی کند. با وجود اینکه تیم استقلال  با سیستم ۳-۵-۲ بازی می‌کند، اما این تیم در عمق دفاع  مشکل دارد. اگر مهاجمان پرسپولیس هوشیار باشند به طور حتم می‌توانند یک برد شیرین را به هواداران تقدیم کنند.  

او در پایان خاطر نشان کرد: پرسپولیس شخصیت قهرمانی دارد و این تیم ۲ - ۳ هفته مانده به پایان لیگ نوزدهم  قهرمان می شود.