به گزارش افکارنیوز،

مجموع پروژه‌های سالن ورزشی شهدا مدافع حرم، مینی چمن فلکده مجموعه ورزشی سردار جنگل و پیست بین‌المللی دوچرخه‌سواری شهید سپهبد قاسم سلیمانی عصر امروز با حضور مسعود سلطانی فر بهره‌برداری رسید.

اخبار ورزشی- برای افتتاح سالن ورزشی شهدا مدافع حرم، ۱۶ میلیارد و ۵۷۱ میلیون ریال هزینه شده که از این مقدار ۱۴ میلیارد و ۸۳۱ میلیون ریال آن از منابع استانی بوده است.

همچنین برای ساخت پیست بین‌المللی دوچرخه‌سواری شهید سپهبد قاسم سلیمانی ۱۷۷ میلیارد ریال از محل اعتبار شرکت توسعه و برای افتتاح مینی زمین چمن فوتبال فلکده چهار میلیارد و ۲۶۹ میلیون ریال هزینه شده که از این مقدار دو میلیارد و ۷۶۹ میلیون ریال آن ملی و یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال آن از سایر منابع بوده است.

وزیر ورزش و جوانان در حاشیه این افتتاح و در جمع خبرنگاران با بیان اینکه سرانه ورزشی کشور در شرایط خوبی قرار دارد، اظهار کرد: خوشبختانه سرانه ورزشی در آموزش‌وپرورش، سرانه ورزشی نظامی و دانشگاه گیلان در وضعیت بسیار خوبی قرار دارد.

مسعود سلطانی فر با اشاره به آخرین وضعیت آمادگی تیم ملی و تیم‌های حاضر در لیگ قهرمانان آسیا گفت: تیم‌های باشگاهی ما در لیگ پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا عملکرد خوبی داشته و توانستیم هر چهار سهمیه را کسب کنیم و امیدوارم این چهار نماینده ارزنده ایران در فوتبال آسیا و تیم ملی دربازی‌های مقدماتی جام جهانی بهترین عملکرد خود را نشان دهند.

وی المپیک را آوردگاه نخبگان ورزشی دنیا دانست و بیان کرد: مهم‌ترین آوردگاه ورزشی جهان برای هر ورزشکار حضور در المپیک است به همین دلیل در آستانه بازی‌های المپیک ورزشکاران تیم‌های ملی در حال کسب سهمیه هستند تا بتوانند تعداد شرکت‌کنندگان ایران را افزایش دهند.

وزیر ورزش و جوانان با اذعان به اینکه در بعضی از رشته‌ها فقط تعداد محدودی از ورزشکاران موفق به کسب سهمیه المپیک می‌شوند، تصریح کرد: در بعضی از رشته‌های گروهی مانند شمشیربازی، هشت کشور برتر دنیا و یا والیبال فقط ۱۲ تیم برتر و در رشته‌هایی مثل تکواندو، کشتی و وزنه‌برداری فقط چند ورزشکار می‌توانند شرکت کنند که نشان‌دهنده اهمیت این آوردگاه مهم است.

سلطانی فر به عدم پیش‌بینی تعداد مدال‌های کسب‌شده در المپیک ۲۰۲۰ اشاره کرد و افزود: تلاش تمام فدراسیون‌ها این است تا بتواند بهترین عملکرد و بیشترین تعداد سهمیه را در المپیک کسب کنیم ولی نمی‌شود تعداد مدال‌ها را پیش‌بینی کنیم.