به گزارش افکارنیوز،

 لیونل مسی صریحاً نارضایتی خود از اظهارات اخیر اریک آبیدال مدیر ورزشی باشگاه بارسلونا درباره دلیل اخراج ارنستو والورده را ابراز کرد. آبیدال به تازگی مدعی شده دلیل اخراج والورده، نارضایتی بازیکنان از او بوده است. مسی، اما معتقد است که آبیدال دارد از زیر مسئولیت برکنار کردن سرمربی پیشین آبی‌و‌اناری‌ها شانه خالی می‌کند و آن را گردن بازیکنان می‌اندازد.

اخبار ورزشی- برخی منابع نزدیک به باشگاه به ESPN اعلام کرده بودند که مسی از اینکه آبیدال همه بازیکنان بارسا از جمله او را مسبب اخراج والورده دانسته ناراحت است و گفته که هم‌تیمی فرانسوی سابقش باید خود مسئولیت تصمیمی که اتخاذ کرده را بپذیرد، چون اظهاراتش سبب شده که مردم درباره اتفاقاتی که برای کادر فنی تیم رخ داده دچار سوء‌تفاهم شوند.

اکنون، اما مسی خودش این موضوع را با انتشار یک پست در فضای مجازی تأیید کرده است. او در صفحه شخصی‌اش در اینستاگرام در کنار تصویری از مصاحبه آبیدال با نشریه اسپورت کاتالونیا، نوشته است: راستش من دوست ندارم درباره چنین مسائلی حرف بزنم، اما هر کسی باید مسئول کار‌هایی که انجام می‌دهد و تصمیماتی که می‌گیرد باشد. زمانی که اوضاع در زمین بازی خوب پیش نمی‌رود، خود بازیکنان اولین افرادی هستند که متوجه این موضوع می‌شوند. آن‌هایی که در حوزه مدیریتی باشگاه کار می‌کنند هم باید مسئولیت اقدامات و تصمیمات‌شان را بپذیرند. در پایان، من فکر می‌کنم وقتی که شما درباره بازیکنان حرف می‌زنید باید به نام‌شان اشاره کنید، چون در غیراینصورت نام همه آن‌ها را لکه‌دار می‌کنید و به عده‌ای جرأت می‌دهید چیز‌هایی بگویند که صحت ندارد.

آبیدال در مصاحبه اخیرش با نشریه اسپورت کاتالونیا گفته بود که بسیاری از بازیکنان بارسلونا از کار کردن زیر نظر والورده راضی نبودند و به همین دلیل در تیم مشکلات داخلی به وجود آمده بود. مسی، اما یکی از بازیکنان بارسلونا بود که همیشه از والورده حمایت می‌کرد و طبق اعلام برخی منابع همین موضوع سبب شده بود که بارتومئو رئیس باشگاه، فصل گذشته پس از باخت سنگین بارسلونا مقابل لیوپول در لیگ قهرمانان اروپا سرمربی سابق بیلبائو را اخراج نکند.